رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

بزرگترین مرکز پرورش ماهی خاویاری در خاورمیانه افتتاح می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بزرگترین مرکز پرورش ماهی خاویاری در خاورمیانه افتتاح می‌شود

بزرگترین مرکز پرورش ماهی خاویاری در خاورمیانه افتتاح می‌شود


مدیرکل شیلات مازندران گفت: بزرگترین مرکز پرورش ماهی خاویاری در خاورمیانه با حضور معاون اول رئیس جمهور در جویبار افتتاح می‌شود.

بزرگترین مرکز پرورش ماهی خاویاری در خاورمیانه افتتاح می‌شود

حسن حبیب‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: بزرگترین مرکز پرورش ماهی خاویاری در خاورمیانه با حضور اسحاق جهانگیری روز دوشنبه 26 مرداد ماه امسال در منطقه چپکرود جویبار افتتاح می‌شود.

وی با اعلام اینکه مرکز پرورش ماهیان خاویاری جویبار سالانه دو هزار تن گوشت و 30 تن خاویار تولید می‌کند،گفت: این مرکز می‌تواند نقش مهمی در ارزآوری، کاهش فشار صید بر ذخایر طبیعی ماهیان خاویاری، تأمین نیاز بازار داخلی و حفظ جایگاه و ارزش خاویارایران در بازار جهانی داشته باشد.

مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به اینکه شهرستان جویبار منطقه‌ای با ظرفیت بالا در زمینه تولید خاویاراست، افزود: امیدواریم جویبار در آینده نه چندان دور به عنوان پایتخت خاویار ایران معرفی شود.

حبیب‌نژاد با بیان اینکه با بهره‌برداری این طرح بزرگ برای 400 نفراشتغال‌زایی ( 200 نفر به‌صورت مستقیم و 200 نفر به‌صورت غیرمستقیم) به همراه دارد، افزود: از این تعداد 90 نفر از فارغ‌التحصیلان بخش شیلات و کشاورزی هستند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح با اعتبار 135 میلیارد تومانی اجرا شده که 100 میلیارد تومان آن سرمایه بخش خصوصی است و بقیه از محل صندوق توسعه ملی تامین شده‌ است.