سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

برگ گل سرخ(زنده) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برگ گل سرخ(زنده)

تهیه کننده:مهدی حاجی زاده
کارگردان:شهرام حبیب اللهی اقدم

دستیار تهیه:سید باقر جعفری
مباشر تهیه:سودابه علیزاده
دستیار تولید:سمیه خرسندی
منشی صحنه:زینب واثقی
نور:هادی بیات
دستیار نور:مهدی بهارفر
صدابردار:نورالله طور سوادکوهی
دستیارصدا:فرشید عنایتی
تصویربرداران:مشایخی فر-ذاکری-جعفرنژاد قمی

عاشورا ورق مهمی از آزادگی و ظلم ستیزی در تاریخ شیعه است . ورقی که هیچگاه کهنه نشده و نخواهد شد . هر سال با آغاز ایام محرم و سوگواری سالار شهیدان و سپاه آزاده و از جان گذشته اش ، کتاب عاشورا یکبار دیگر ورق خورده و واقعه ی کربلا و تاریخ آن دوباره مرور می شود . در این ماه شریف که ارزش خاصی در تاریخ تشیع و فلسفه ی چیستایی آن دارد گویا خون حسین بن علی (ع) دوباره به جوش می آید . مرد و زن ، پیرو جوان ، شهری و روستایی همه و همه از هر مرام و مسلکی در دهه ی اول محرم ، یعنی هر چه به ایام شهادت سرور آزادگان  نزدیک تر می شویم ، آماده تر شده ، آماده برای سوگواری ، آماده برای ریختن اشک هایی که قرن هاست چشمه ی آن نخشکیده بلکه گویا جوشنده تر از پیش شده است و بالاخره آماده برای مرور چند هزار باره ی واقعه ی جانگدازی که هیچگاه کهنه نخواهد شد . براستی خبر خون حسین (ع) کدام خون ناحق ریخته ای را می توان در پی قرون و اعصار یافت که اینگونه بعداز قرنها تازه مانده و کدام مصیبتی را  در هزار توی تاریخ می توان جستجو کرد که پس از صده ها ،جانگداز و جانخراش دل هر آزاده ای را بلرزاند؟ این برنامه مروری است بر این حادثه ی تاریخی و ابدی و تصویری از این حماسه پایدار.
برگ گل سرخ مروری ،برنامه استودیویی است که رویکردی عاطفی ، دینی و پیام رسان دارد ابعاد متنوع و ضروری یک برنامه ی پژوهشگرانه را دارد که با بهره گیری از پلاتو ها ، نریشن و آیتم های میان برنامه قابلیت ضبط ، تهیه و پخش یک برنامه ی زنده ی مناسبتی به یادماندنی را دارد . در نوشتن طرح این برنامه تمام تلاش طراح معطوف به این موضوع شده که با رویکردی نو و مخاطب پسند به مقوله ی عاشورا داشته و در همان حال از حداکثرجذابیت بصری و ساختار زیبایی شناسانه ی یک برنامه ی دیدنی تلویزیونی هم بهره مند باشد .
این برنامه با آیتمهای متنوعی همچون:پلاتو-گفتگو-ارتباط با کربلای معلی-حضور هنرمندان و کارشناسان-معرفی کتاب-نغمه های عاشورایی و .... بر روی آنتن می رود.

 

سال تولید: شهریور و مهر1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
چرا برنامه هاتون همه مثل همن و تکراری عباس ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۲
اتفاقا برگ گل سرخ عالیه چندساله دنبالش می کنم اقای... فاطمه زهرا نصرابادی ۱۳۹۹/۰۶/۲ ۰۱:۱۵

عباس
چرا برنامه هاتون همه مثل همن و تکراری
-1 (5 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۲