جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تجلیل شدند

رئیس پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران گفت: از برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تحلیل شدند.

برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محسن آسوری یک‌شنبه شب در نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران که در پژوهشکده شمال انستیتو پاستور کشور برگزار شد، اظهار کرد: پژوهشکده شمال انستیتو پاستور کشور با شعار تجمیع منابع برای همه و استفاده از مدل مدیریت شبکه‌ای و مجازی با تأکید بر توان بخش خصوصی به فعالیت‌های گسترده مشغول است.

وی افزود: این پژوهشکده از سال 1373 با تلاش گروهی از خیران شهرستان آمل در زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع آغاز به کار کرده و در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، تولیدی، تشخیص تخصصی، مرکز رشد و رایانش زیستی به پنج استان مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و اردبیل در شمال کشور خدمات می‌دهد.

رئیس پژوهشکده شمال انیستیتوپاستور ایران با اشاره به اینکه انستیتوپاستور ایران علاوه بر آمل، در تهران، شمیران، کرج و اکینلوی همدان به ارائه خدمات مختلف مشغول است، تصریح کرد: جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی استان مازندران برای نخستین بار توسط پژوهشکده شمال با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران با حمایت و هدایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

این مسؤول با اعلام اینکه برگزاری نخستین‌بار این طرح با سختی‌هایی همراه است، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح، ترویج زیست فناوری در جامعه و حمایت از دانش‌آموزان علاقمند و مستعد در این حوزه است.

آسوری با بیان اجرای این طرح بین دانش‌آموزان پیش‌دبستانی تا پایان متوسطه سطح استان مازندران، تصریح کرد: امید داریم با حمایت‌ مسؤولان استانی، مدیران شهرستانی آموزش و پرورش و مشارکت مدارس و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در شهرستان‌ها دانش‌آموزان علاقمند و توانمند در رشته‌ زیست‌فناوری شناسایی شده و با آموزش‌های نظری و عملی مهارت‌های لازم را کسب کنند و بتوانند در توسعه استان برای آینده نزدیک نقش مؤثری ایفا کنند.

رئیس پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران خاطرنشان کرد: برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران آذر ماه سال جاری در جشنواره ملی به میزبانی تهران که از سوی ستاد توسعه زیست فناوری برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.