سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری 80 مانور پدافند غیرعامل در مازندران طی یک‌ هفته - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 80 مانور پدافند غیرعامل در مازندران طی یک‌ هفته

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران گفت: در هفته پدافند غیرعامل، 80 مانور عملیاتی در این استان اجرا شد.

برگزاری 80 مانور پدافند غیرعامل در مازندران طی یک‌ هفته

یدالله نبوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: برنامه‌های تدوین‌شده‌ای با پیگیری کارگروه‌های 12گانه پدافند غیرعامل و کمیته‌های استانی داشتیم که در هفته پدافند غیرعامل سال‌جاری اجرایی و در نتیجه آن 350 برنامه در سراسر مازندران عملیاتی شد.

وی با اشاره به برگزاری 80 رزمایش عملیاتی و موفقیت‌آمیز در زمینه‌های مختلف، افزود: قبل از هر رزمایش، ابتدا آموزش‌های لازم در اختیار اکیپ‌های مرتبط با رزمایش قرار گرفته و آنها نسبت به برگزاری مانور، توجیه و تقسیم‌بندی عملیات صورت گرفت.

مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران بیان کرد: این استان در زمینه پدافند غیرعامل عملکرد مثبتی داشته و در چهارمین همایش ملی پدافند غیرعامل در تهران، به‌عنوان اداره‌کل برتر شناخته و معرفی شد.

نبوی با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از فعالان پدافند غیرعامل در 10 آبان‌‌ماه امسال، اضافه کرد: از دستگاه‌ها و کارگروه‌های برتر مازندران نیز در این همایش توسط مسئولان کشوری و استانی تجلیل شد.

عضو شورای اداری مازندران با بیان اینکه نسبت به سال گذشته از افزایش چشم‌گیری در نوع و کیفیت عملکرد برخوردار بوده‌ایم، تصریح کرد: در سال گذشته 110 برنامه شاخص برگزار شد اما در سال‌جاری به 350 برنامه شاخص در سطح استان ارتقا یافت.

وی در پایان با اشاره به اینکه یکی از اصول پدافند غیرعامل «پایدارسازی» است، گفت: پدافند غیرعامل در واقع پایدارسازی و کاهش آسیب‌پذیری است، لذا در شرایط عادی به‌گونه‌ای تصمیم‌گیری می‌کنیم که سبب تسریع فعالیت‌ها در شرایط بحرانی باشد.