سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری 5 هزار محفل انس با قرآن‌کریم در مساجد مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری 5 هزار محفل انس با قرآن‌کریم در مساجد مازندران

برگزاری 5 هزار محفل انس با قرآن‌کریم در مساجد مازندران


مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: بیش از 5 هزار محفل انس با قرآن‌کریم در مساجد شهر و روستای مازندران برگزار می‌شود.

برگزاری 5 هزار محفل انس با قرآن‌کریم در مساجد مازندران

حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: 200 جلسه تفسیر قرآنکریم ویژه ماه مبارک رمضان در 16 شهر مازندران در حال برگزاری است.

وی به برگزاری محافل انس با قرآن در محضر مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: اشراف کامل مقام معظم رهبری به رشته‌های مختلف فعالیت‌های قرآنی و توجه به مسایل حوزه‌های مختلف علوم قرآنی،‌ خط‌مشی فعالیت‌های قرآنی کشور را با روند چشمگیری روبرو ساخته‌ است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران بیان کرد: رهبر معظم انقلاب به‌عنوان دیده‌بان، تمامی حوزه‌ها و فعالیت‌ها در کشور را رصد می‌کند و حوزه‌های علوم قرآنی نیز از این امر مستثنی نیست.

شکریان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی برای تدبر و تفکر در مفاهیم قرآن‌کریم است،‌ یادآور شد: ماه رمضان و روزه‌داری سبب افزایش مشارکت در کارهاى‏ خیر و عام‌المنفعه می‌شود و فرصت مغتنمی است تا با حضور در مجالس قرآن و احکام، بیش از پیش با واجبات الهی آشنا شویم.

وی بیان کرد: فضای ماه رمضان بهترین فرصت است تا بتوانیم روحیه مادی‌گری و حب دنیا را از خود دور ساخته و دنیا را مقدمه‌ای برای آخرت و روز معاد دانسته و تلاش کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به برگزاری محافل انس با قرآن‌کریم در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: به همت مراکز، موسسات و خانه‌های قرآن روستایی و با همکاری هیئت امنای مساجد و هیئت مذهبی، بیش از 5 هزار محفل انس با قرآن‌کریم در مساجد شهر و روستای مازندران برگزار می‌شود.

شکریان تفکر و تدبر در مبانی و مفاهیم قرآن‌کریم را زمینه‌ساز کسب معرفت حقیقی در ماه مبارک رمضان دانست و گفت: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده جلسات نهج‌البلاغه و تفسیر قرآن‌کریم ویژه ماه مبارک رمضان در 16 شهر استان برگزار می‌شود.