جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

برگزاری 444 جلسه تفسیر نهج‌البلاغه در مساجد مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 444 جلسه تفسیر نهج‌البلاغه در مساجد مازندران

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی از مازندران برگزاری 444 جلسه کلاس تفسیر نهج‌البلاغه از شاخص‌ترین برنامه‌های صورت گرفته توسط واحد امور مساجد مازندران در سال گذشته خبر داد.

برگزاری 444 جلسه تفسیر نهج‌البلاغه در مساجد مازندران

حجت‌الاسلام زین‌العابدین روحانی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اشاره به اجرای طرح فعال‌سازی مساجد غیرفعال در سال گذشته اظهار کرد: اجرای طرح‌های فرهنگی پورتال ملی مساجد، تکمیل بانک اطلاعات مساجد، تهیه نرم‌افزار درباره توسعه و ترویج فرهنگ نماز از برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در سال گذشته بوده است.

وی به‌رزورسانی بانک اطلاعات مساجد،حمایت از 24 مسجد محوری استان،ثبت مشخصات و اطلاعات 3 هزار و 629 مسجد استان از مجموع 3 هزار و 869 مسجد را از دیگر عملکرد این نهاد در سال گذشته برشمرد و افزود: برگزاری سه نشست و گردهمایی تخصصی مسئولان مهدیه‌های استان، برگزاری 444 جلسه کلاس تفسیر نهج‌البلاغه از شاخص‌ترین برنامه‌های صورت گرفته توسط واحد امور مساجد مازندران در سال گذشته بوده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران  مساجد را پایگاه امن اجتماعی و دینی برشمرد و تصریح کرد: باید زمینه و بستر حضور جوانان و نوجوانان در این مکان مقدس فراهم شود.

این مسئول مساجد را کانون همگرایی و وحدت دنیای اسلام دانست و افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت همین مکان مقدس و با جوشش و خیزش‌های مردمی در این کانون وحدت بخش جوامع اسلامی به پیروزی رسید و امروز هم دنیای اسلام و بیداری اسلامی از همین مساجد طنین‌انداز شده است.

روحانی‌نیا با تاکید بر بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های  مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری این مکان معنوی تصریح کرد: ظرفیت معنوی مساجد در پررنگ شدن حضور جوانان و نوجوانان و آحاد جامعه در این حریم امن الهی بسیار تاثیرگذار است و همه باید در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی از این ظرفیت بزرگ دینی و اسلامی استفاده کنیم.