سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری 21 همایش یاوران وقف در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 21 همایش یاوران وقف در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 21 همایش یاوران وقف در هفته وقف در استان برگزار می‌شود.

برگزاری 21 همایش یاوران وقف در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در دیدار با آیت‌الله علی معلمی که به مناسبت هفته وقف صورت گرفت، اظهار کرد: هفته وقف فرصتی مناسب و توفیقی ارزشمند است که در جمع روحانیون، علما و خانواده شهدا قرار گیریم.

وی با بیان اینکه اوقاف یک دستگاه پرتلاش در کشور است که در بیشتر زمینه‌های کشور فعالیت دارد، افزود: مجموعه اوقاف شبانه‌روزی با یک مدیریت جهادی در حال فعالیت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بیشترین فعالیت اوقاف در حوزه فرهنگی است، ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 110 وقف در استان ثبت شد.

این مسئول با بیان اینکه 48 انجمن وقف در استان راه‌اندازی شد و به ترویج فرهنگ وقف می‌پردازند، تصریح کرد: خیمه‌های معرفت در امام‌زادگان و بقاع متبرکه شاخص استان برپا می‌شود که در برخی از موارد افراد را از خودکشی یا طلاق نجات می‌دهد.

علیزاده با بیان اینکه اوقاف در راستای اجرای نیت واقف به 550 دانش‌آموز نیازمند در طرح مهر تحصیلی کمک کرد، افزود: مهم‌ترین فعالیت و وظیفه اوقاف اجرای امینانه نیت واقف است که مجموعه اوقاف مازندران در این راستا شفاف عمل می‌کند.

وی با بیان اینکه 51 حکم قضایی در استان به‌نفع موقوفات صادر شد، اضافه کرد: حدود 70 درصد موقوفات استان مازندران سند مالکیت ندارند که از ابتدای سال جاری تاکنون 365 سند مالکیت اخذ شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه سند اجاره اولیه 3 هزار رقبه استان تنظیم شد، تصریح کرد: برای پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه بیش از 42 میلیارد تومان هزینه شد که بعضی از این پروژه‌ها بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

علیزاده با بیان اینکه 388 کارنامه ارزیابی عملکرد متولیان موقوفات از سوی اداره تحقیق اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران صادر شد، گفت: 21 همایش یاوران وقف در هفته وقف در مازندران برگزار می‌شود.