سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری 2 هزار یادواره شهدای دانش‌آموز در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 2 هزار یادواره شهدای دانش‌آموز در مازندران

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: برای نخستین‌بار در کشور 2 هزار یادواره برای 2 هزار شهید دانش‌آموز در استان مازندران در حال برگزاری است که باید این مسئله باید در تاریخ استان ثبت شود.

برگزاری 2 هزار یادواره شهدای دانش‌آموز در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد شعبانی صبح امروز در یادواره شهدای دانش‌آموزی استان مازندران که با محوریت شهید رضادوست در دبیرستان دخترانه شاهد برگزار شد، اظهار کرد: شعار نه غربی نه شرقی شعار سمبلیک نیست بلکه مفهوم بسیاری در آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه خوداتکایی نظام اسلامی در اوایل انقلاب مسئله کوچکی نیست، تصریح کرد: هر انقلابی در ابتدای فعالیت خود باید به یکی از قدرت‌های بزرگ جهان متصل باشد اما انقلاب اسلامی ایران به هیچ قدرتی متصل نبود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران ساده زیستی امام خمینی(ره) را زبان‌زد خاص و عام دانست و ادامه داد: خیلی از شهدای انقلاب اسلامی رتبه‌های برتر کنکور داشتند و در جنگ تحمیلی شرکت کرده بودند.

وی با بیان اینکه نباید بی‌جهت حرف از شهدا بزنیم بلکه باید رفتار آنها را سرلوحه زندگی قرار دهیم، تصریح کرد: شهدا لایه‌های پنهانی داشتند که باید شناخته و کشف شوند.

شعبانی با تأکید بر اینکه وصیت‌نامه شهدا باید در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد، اضافه کرد: سیره تربیتی شهدا در تمامی امور مدارس سرلوحه دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی بیان کرد: برای نخستین‌بار در کشور 2 هزار یادواره برای 2 هزار شهید در استان مازندران در دهه فجر در حال برگزاری است که این مسئله باید در تاریخ استان ثبت شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه تشکل‌های دانش‌آموزی استان با یکدیگر فعالیت می‌کنند و همسو شدند، افزود: واگذاری نقش‌ها به دانش‌آموزان در مدارس و همایش‌ها مورد توجه قرار گرفت.

وی در پایان تأکید کرد: نقش‌ها و مسئولیت‌ها باید به دانش آموزان واگذار شود.