سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری 18 مانور عملیاتی برق در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 18 مانور عملیاتی برق در مازندران

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: امسال 18 مانور عملیاتی برق در شهرهای استان برگزار شده است.

برگزاری 18 مانور عملیاتی برق در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، قاسم شهابی در حاشیه بازدید از مانور عملیاتی جنوب بابل، حفظ و توسعه پایدار شبکه با بهره‌برداری اصولی از آن، کاهش میزان خاموشی، کاهش تلفات و افت انرژی در مجموعه شبکه برق مازندران را از اولویت‌های برق این استان دانست.

شهابی بیان داشت: در سال جاری 18 مانور عملیاتی در شهرستان‌های ساری، بابلسر، قائم‌شهر، بابل، فریدونکنار و بهشهر برگزار شده است.

وی هدف از برگزاری مانورهای عملیاتی، پیشگیری از حوادث ناشی از آسیب‌دیدگی برخی از نقاط شبکه، افزایش اطمینان از پایداری شبکه، رفع حریم‌های خطرناک و متعدد شبکه موجود فشار متوسط، ارتقای سطح آمادگی و تمرین و هماهنگی بین اکیپ‌ها در مواجهه با بلایای طبیعی، به‌کارگیری مناسب ظرفیت‌های داخل سازمان برشمرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران به آمادگی کامل این مجموعه برای مقابله با بحران‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: شرایط و ساختار شبکه‌های توزیع به‌گونه‌ای است که باید همیشه آماده باشیم و ضمن کنار آمدن با شرایط طبیعی با تدابیر کارساز برای بازسازی و عادی‌سازی شبکه اقدامات لازم را انجام دهیم.

شهابی اظهار داشت: در سال‌جاری پنج حادثه در مجموعه توزیع برق مازندران در اثر شرایط نامساعد جوی رخ داده که این حوادث تمام امورهای توزیع برق مازندران را تحت تاثیر قرار داده ولی طوفان و باران شدید 10 شهریور و 16 مهرماه امسال بیشترین خسارات به شبکه توزیع برق مازندران وارد شد.

وی با بیان اینکه شرکت توزیع برق مازندران یکی از چند شرکت بزرگ شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو و توانیر است، گفت: ظرفیت، استعدادها و نیروهای متخصص و متعهد یکی از ویژگی‌های موثر این شرکت است و مجموعه زحمت‌کشان این شرکت وظیفه دیروز خود را حضور در مناطق جنگی و دفاع از مرز و بوم و ناموس خود می‌دانستند و امروز هم برای آسایش و آرامش مردم ایثارگرانه خدمت می‌کنند که امری در خور تحسین و قابل ستایش است.

این مسئول به حضور قدرتمند مجموعه فنی این شرکت در مانورهای عملیاتی اشاره کرد و بیان داشت: مانورها معمولا جنبه نمایشی دارند ولی تمام مانورهای مجموعه توزیع برق مازندران کاملا فنی و عملیاتی بوده و تاثیرات آن نیز طی سال‌جاری و سال‎‌های آینده نمایان می‌شود و آمادگی تاسیسات و تجهیزات برای گذر از پیک تابستان و افزایش راندمان و قابلیت اطمینان شبکه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است و از هم‌اکنون خود را برای تابستان گرم و طاقت‌فرسا باید آماده کنیم.

شهابی تلاش شبانه‌روزی کارکنان این شرکت را در مواقع بحران ستود و افزود: شرکت توزیع برق مازندران نخستین دستگاه خدمت‌رسان در برطرف کردن خرابی‌های ناشی از بحران‌ها بوده و در کمترین زمان ممکن نسبت به بازسازی و عادی‌سازی شبکه برق اقدامات لازم را انجام داده و بهترین گواه،مردم و مسئولان هستند که از نزدیک شاهد تلاش‌های بی‌وقفه این افراد بوده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه کار عاشقانه کردن از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: تسریع در کار مردم و شاد کردن دل آنها، تفکر کار جمعی، اخلاق و رفتار شایسته با همکاران و مردم و تکریم ارباب رجوع باید در سرلوحه کار مدیران و کارکنان این شرکت قرار گیرد.