سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری 120 جلسه نقد کتاب در کتابخانه‌های عمومی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 120 جلسه نقد کتاب در کتابخانه‌های عمومی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، عبدالحسین باقری اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید در جامعه، ترغیب و تشویق نویسندگان و علاقه‌مندان به حوزه نشر کتاب، جای خالی جلسات نقد کتاب در استان احساس می‌شود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کتابخانه‌های عمومی استان محافل نقد کتاب را به طور منظم و در فضایی حرفه‌ای برای علاقه‌مندان برپا می‌کنند.

این مسئول افزود: بر اساس برنامه مدون فرهنگی کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری بیش از 120 جلسه نقد کتاب در استان برگزار می‌کند که چهار جلسه نقد کتاب کشوری، هشت جلسه نقد کتاب استانی و مابقی شهرستانی خواهد بود.

باقری با بیان اینکه جلسات استانی و شهرستانی با محوریت کتاب‌ها و نویسندگان بومی انجام می‌شود، ابراز امیدواری کرد: با حضور پررنگ نویسندگان، ناشران، منتقدان و علاقه‌مندان به حوزه کتاب، شاهد تقویت حوزه نشر، نویسندگی و مطالعه مفید در جامعه باشیم.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران استقبال از این جلسات در سال‌های گذشته را یادآور شد و افزود: تقاضاهای فراوانی از سوی اقشار مختلف جامعه و همین طور رسانه‌ها داشتیم که وجود این دغدغه‌ها در برنامه‌ریزی مناسب‌تر جهت اجرای این نشست‌ها بسیار تاثیرگذار بوده است.