سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری 12 برنامه هفته منابع طبیعی در تنکابن - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 12 برنامه هفته منابع طبیعی در تنکابن

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن از برگزاری 12 برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی در هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.

برگزاری 12 برنامه هفته منابع طبیعی در تنکابن

سید‌مهدی مولایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان تنکابن گفت: منابع طبیعی به عنوان ضامن بقای زیست بوم این کره خاکی از جمله مهم‌ترین فاکتورهای توسعه پایدار محسوب می‌شود و حفظ آن‌ها به تداوم حیات و بقای تنوع زیستی می‌انجامد.

مولایی اظهار کرد: مراقبت و محافظت از منابع طبیعی مختص کارکنان منابع طبیعی نیست بلکه همه آحاد مردم باید در این راه تلاش کنند تا نسل آینده بشر از این نعمت خدا که سلامت او را نیز تضمین می‌کند بهره‌مند شوند.

وی از برگزاری 12 برنامه فرهنگی اجتماعی با رویکرد حفاظت از منابع طبیعی در شهرستان خبر داد و گفت: دو برنامه غرس نهال یکی در ساحل رود چشمه کیله و دیگری مراسم درختکاری به یاد 176 شهید، اجرای زنگ طبیعت در مدارس، اهداء خون کارکنان منابع طبیعی اجرای شهرستان، برگزاری گردهمایی تشکل‌های غیردولتی، همیاران طبیعت، جمعیت هلال احمر و تجلیل از نمونه‌های منابع طبیعی، مانور حفاظتی، دیدار با ائمه جمعه و مسئولان شهرستان برگزاری، مسابقه آمادگی جسمانی و پاک‌سازی مسیر جنگل‌های دوهزار با حضور ورزشکاران و تشکل‌های مردم‌نهاد، برگزاری همایش قضات و نیروی انتظامی، برگزاری مراسم درخت و شهید، برگزاری طرح ملی جنگلانه با حضور تشکل‌های مردم نهاد و مسئولان، حضور پرسنل در نماز جمعه و توزیع نهال بین نمازگزاران از جمله برنامه‌های مهم این اداره در این هفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تنکابن گفت: در روز شمار هفته منابع طبیعی شهرستان هر روز با یک عنوان نام‌گذاری شده است که این برنامه‌ها با هدف فرهنگ‌سازی اجرا می‌شوند و معتقدیم اصل حفاظت از منابع طبیعی با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از طریق آگاهی‌بخشی به همه اقشار جامعه محقق می‌شود و از مردم شهرستان می‌‌خواهیم همکاری صمیمانه خود را با ما برای حفظ منابع طبیعی و تنوع زیستی در آن تداوم بخشند و در این مقوله مهم بیش از گذشته ما را یاری کنند.

وی با تبریک به‌مناسبت هفته منابع طبیعی گفت: شعار منابع طبیعی در سال‌جاری، مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم است.

مولایی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری که فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی باید از نسل جوان آغاز شود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن با اشاره به اینکه نخستین نقش منابع طبیعی در زیبایی است که به منطقه می‌دهد، گفت: به خاطر زیبایی و سرسبزی منطقه هرساله گردشگران زیادی به مناطق شمالی مسافرت می‌کنند.