سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری 100 برنامه برای گرامیداشت مقام زن در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری 100 برنامه برای گرامیداشت مقام زن در آمل

صدیقه حق‌شناس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل ویژه‌ترین عنوان برنامه در این هفته را برگزاری جشن بزرگ کوثر در روز میلاد با سعادت دخت نبی اکرم(ص) حضرت فاطمه زهرا(س) در سالن بانوان کوثر آمل بیان داشت و اظهار کرد: این جشن با مشارکت فرمانداری، سپاه، شهرداری و شورای شهر با حضور 3 هزار بانوی آملی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جشن با اجرای برنامه‌های متنوع شاد و تفریحی، مسابقات فرهنگی و سخنرانی از 10 مادر و همسر شهید و بانوی نمونه تشکلات دولتی تجلیل می‌شود، افزود: در این هفته از سوی هر کدام از نهادهای دولتی برنامه‌های متنوعی به تناسب فعالیت اداری خود به اجرا درمی‌آید.

حق‌شناس از اجرای پنجمین جشنواره غذاهای سنتی محلی در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل با حضور بانوان این شهرستان خبر داد و گفت: این جشنواره با متولی فرمانداری و سپاه به مانند سال‌های قبل به منظور ترویج و احیای فرهنگ بومی و سنتی آشنایی بانوان جوان به غذاهای محلی صورت می‌گیرد.

مشاور فرماندار آمل در امور زنان و خانواده بیان داشت: با توجه به مصادف بودن ولادت بانوی دو جهان اسلام با هفته سلامت با شعار جهانی بهداشت سلامت و روان با عنوان یک عمر سلامت با خودمراقبتی کارگاه آموزشی سلامت و روان، مهارت‌های اساسی زندگی و همایش پیاده‌روی بانوان به امامزاده 18تن، مسابقات ورزشی والیبال، شنا و آمادگی جسمانی برگزار می‌شود.

وی دیگر برنامه هفته زن را برگزاری جشنواره زوج‌های خوشبخت در بخش دابودشت بیان داشت و گفت: این جشنواره با حضور 160دهیار با زوج‌هایشان به اجرا درمی‌آید.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: در این هفته برنامه‌های دیگری چون دیدار با مادران و همسران شهید، برگزاری کارگاه آموزشی عفاف و حجاب، کارگاه آموزشی ضمن خدمت ویژه خانواده‌های خودسرپرست با موضوع مهارت ارتباطی بین والدین و فرزندان، مسابقه کتابخوانی، قصه‌گویی با محوریت معرفی شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) و نقد حدیث حکایت برای نوادگان، شعر، دیدار با زنان بند نسوان، دیدار با مجتمع فجر معلولان ذهنی برگزار می‌شود.