سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری یکپارچه مراسم اربعین حسینی در چالوس/ثبت‌نام 700 چالوسی برای راهپیمایی اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری یکپارچه مراسم اربعین حسینی در چالوس/ثبت‌نام 700 چالوسی برای راهپیمایی اربعین

امام جمعه چالوس از برگزاری یکپارچه مراسم اربعین حسینی با پخش مستقیم از سیمای استانی و ملی در این شهرستان خبر داد.

برگزاری یکپارچه مراسم اربعین حسینی در چالوس/ثبت‌نام 700 چالوسی برای راهپیمایی اربعین

حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی‌نوری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس با اشاره به اینکه در آستانه اربعین حسینی و راهپیمایی عظیم عاشقان و ارادت‌مندان امام حسین(ع) قرار داریم، اظهار کرد: مراسم عزاداری اربعین در کربلا بزرگ‌ترین تجمع بشری است که  هر ساله باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ پیاده‌روی و زیارت اربعین یک فرهنگ فراگیر و جهانی شده است، تصریح کرد: فرهنگ پیاده‌روی و زیارت اربعین به‌عنوان یک رویداد بزرگ و بی‌نظیر بوده که  نمایش عظیم مردم عاشق و دلداده حسینی است.

امام جمعه چالوس راهپیمایی عظیم اربعین عاشقان امام حسین (ع) در طول تاریخ را بی‌مانند دانست و افزود: این تجلی بزرگ ملت مسلمان به برکت انقلاب اسلامی و خون شهیدان گرانقدر و شکل‌گیری نهضت مقاومت به‌رهبری امام عظیم‌الشأن راحل ما است.

این مسؤول با اشاره به اینکه تاکنون از مازندران حدود 40 هزار نفر برای حضور در این اجتماع عظیم نام‌نویسی کردند، بیان کرد: از شهرستان چالوس نیز حدود 700 نفر برای حضور در این اجتماع ثبت‌نام کردند.

راشدی‌نوری در پایان با بیان اینکه مراسم باشکوه یکپارچه اربعین حسینی مانند سال‌های گذشته با پخش مستقیم از سیمای استانی و ملی در شهر چالوس برگزار می‌شود، گفت: امسال چهارمین سال برگزاری این مراسم عزاداری اربعین است که امیدوارم مردم حضوری یکپارچه و گسترده به‌هم برسانند.