جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری یادواره شهدای چالوس با سخنرانی سردار صفوی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری یادواره شهدای چالوس با سخنرانی سردار صفوی

فرماندار چالوس از برگزاری یادواره شهدای این شهرستان در روز 8 آذرماه با سخنرانی سردار سید یحیی صفوی خبر داد.

برگزاری یادواره شهدای چالوس با سخنرانی سردار صفوی

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، محمد‌ناصر زندی ظهر امروز در حاشیه جلسه برگزاری یادواره شهدای این شهرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اینکه چند سالی موضوع برگزاری یادواره شهدای شهرستانی به تأخیر افتاده بود، ستاد یادواره شهدای چالوس از چند ماه گذشته برای بررسی این امر تشکیل شد.

وی از برگزاری یادواره شهدای شهرستان چالوس در روز 8 آذر ماه امسال همزمان با رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و افزود: برنامه یادواره شهدای شهرستان چالوس با دعوت از سردار سیدیحیی صفوی مشاور مقام معظم رهبری و مداح کشوری در کنار سایر برنامه‌ها برگزار می‌شود.

فرماندار چالوس با اشاره به برپایی نمایشگاه ویژه دفاع مقدس در حاشیه یادواره شهدای شهرستان چالوس، خاطر‌نشان کرد: همه ما وظیفه داریم در مقابل شهدا و ایثارگران از جان مایه بگذاریم و برگزاری یادواره‌های شهدا کمترین کاری است که می‌توان انجام داد.

این مسؤول یادآور شد: براساس برنامه‌هایی که سالانه برخی از روستاها، شهرها و دهستان‌ها در مورد برگزاری یادواره شهدا دارند که منافاتی با این موضوع ندارد، اما ممکن است که همه روستاها و شهرها توانایی برگزاری یادواره شهدا را نداشته باشند و این‌ توقع خانواده‌های شهداست که سالی یک‌بار یادواره جمعی را داشته باشیم.

زندی با تأکید بر اینکه باید برنامه‌ریزی کرد تا بتوان یادواره شهدا و محلات را به‌تناوب داشته باشیم و به زمان‌های خاصی محدود نشود، تصریح کرد: در نظر داریم یادبود دائمی از تمثال شهدا در سه شهر چالوس، هچیرود و مرزن‌آباد نیز داشته باشیم و برای هر پنج شهید یک‌ تابلوی ماندگار طراحی شد تا در داخل شهر و بلوارهای سطح شهر نصب شود.

وی با بیان اینکه یادواره شهدای شهرستان چالوس در واقع یادواره 505 شهید شهرستان و سرداران شهید و شهدای امنیت و دفاع از حرم است در مورد اهدافی که این یادواره دنبال می‌کند، اظهار کرد: حتی کشورهایی که دینی ندارند و دنباله‌رو اعتقادات درونی و مذهبی نیستند نیز برای کسانی‌ که برای کشور و میهنشان تلاش کردند برنامه‌های خاصی با ادای احترام ویژه دارند، بنابراین در کشور ما که گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران که جزیی از دین و اعتقادات ماست، باید با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شود.

فرماندار چالوس با بیان اینکه تکریم یاد و خاطره شهدا گرامی‌داشت یاد کسانی‌ است که دفاع از کشور را عهده‌دار شدند، ادامه داد: این‌ کار علاوه بر وظیفه ملی، وظیفه دینی ما نیز به‌شمار می‌آید و با توجه به اینکه این شهدا برای رضای خدا جان شیرین خود را در طبق اخلاص گذاشتند و در دفاع مقدس جان‌فشانی‌هایی را انجام دادند، بنابراین وظیفه ملی و مذهبی ماست که هر روز به یاد شهدا باشیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه باید با آرمان‌های شهدا تجدید عهد کرده و راه آنها را ادامه دهیم، بیان کرد: همان‌طور که خواندن قرآن هر روز برای ما لازم و ضروری است، اگر هر روز از شهدا تکریم کنیم، باز هم کم است.

زندی با اشاره به اینکه یادآوری مقام و منزلت شهدا برای خود ما ضروری است، گفت: شهدا خود آمرزیده بوده و نیازی به این تکریم ندارند و این برای خود ما، جوان‌ها و مردم کشور ضرورت دارد تا با نگرش آنها نسبت به دین و کشور خود را بیمه کنیم و هر روز باید اعمال خود را با شاخص‌های شهدا تطبیق دهیم.