رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

برگزاری گنگره ملی صائب تبریزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری گنگره ملی صائب تبریزی در مازندران

حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نخستین کنگره شعر صائب تبریزی و شعر اخلاقی را برگزار می‌کند.

وی هدف از این کنگره را آشنا کردن مردم با اندیشه و شعر صائب تبریزی که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، اعلام کرد.

وی در ادامه ایجاد انگیزه در مداحان، شاعران و دیگر هنرمندان در توجه به اندیشه و شعر صائب تبریزی و ظرفیت‌های موجود در دیگر اهداف این جشنواره دانست.

ابراهیمی ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی با توجه به آموزه‌های دینی موجود در شعر صائب و همچنین زمینه‌سازی برای توجه بیشتر به اصحاب فرهنگ نسبت به مقوله اخلاق در ادبیات با توجه به موج تهاجم غرب در عرصه ادبیات و رواج بی‌اخلاقی به‌ویژه در عرصه‌های مجازی را از جمله اهداف این کنگره برشمرد و از اهالی فرهنگ و هنر و قلم در مازندران خواست با این رویداد همراهی کنند.

ابراهیمی افزود: توجه به اخلاق پیامبر اکرم(ص) در شعر صائب، فضایل و رذایل اخلاقی از نگاه صائب، بررسی عنصر پند و اندرز در شعر صائب، پیش‌فرض‌های اخلاقی شعر صائب و بررسی نمونه‌های موفق شعر صائب در عرصه‌ اخلاق از جمله محورهای این کنگره به شمار می‌رود.

وی در پایان تصریح کرد: دبیرخانه کنگره ملی صائب تبریزی و شعر اخلاقی مهلت ارسال آثار را به دبیرخانه را تا 25 اردیبهشت ماه جاری تمدید کرده البته افراد برای آگاهی از ضوابط و شرایط شرکت در کنگره می‌توانند به آدرس اینترنتی www.farhang.gov.ir  یا  fair.farhang.gov.ir مراجعه کنند.