سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری گرامی‎داشت روز تالاب‌ها در رامسر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری گرامی‎داشت روز تالاب‌ها در رامسر

فرماندار رامسر از برگزاری برنامه‌های مختلف در گرامی‎داشت روز تالاب‌ها خبر داد.

برگزاری گرامی‎داشت روز تالاب‌ها در رامسر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، حسین شعبان‌سروری امشب در جلسه ستاد کنوانسیون تالاب رامسر، اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های تاریخی رامسر کنوانسیون بین‌المللی تالاب‌ها و پرندگان است که در همین راستا نیز در 13 بهمن‎ماه سال‎جاری، این شهرستان میزبان مدعوین سرشناسی در محل هتل قدیم این شهر است.

وی افزود: بیش از 2 هزار و 188 تالاب در دنیا وجود دارد که در سایتی به نام رامسر ثبت شده و این موضوع، فرصت بزرگ فرهنگی و اجتماعی برای رامسر محسوب می‎شود.

فرماندار رامسر با بیان اینکه در سال گذشته نیز برنامه‌های خوبی در این روز برگزار شد، گفت: چند روز پس از آن مراسم، با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط‌‌زیست، ساختمان مرکز منطقه‌ای کنوانسیون رامسر بعد از سال‌ها به بهره‌برداری رسید.

شعبان‌سروری با اشاره به اینکه سعی می‌کنیم هر ساله برای برگزاری سال‌روز کنوانسیون رامسر ستادی تشکیل داده و این روز تاریخی را به میزبانی رامسر برگزار کنیم، افزود: باید از ظرفیت‌هایی که خدا در اختیار ما قرار داده به‌نحو صحیحی بهره ببریم و بتوانیم مردم را نیز با موضوعات حفظ تالاب‌ها و محیط‌زیست آشنا کنیم.

وی در پایان گفت: امسال نیز در گرامی‎داشت روز تالاب‌ها برنامه‌هایی از جمله پیاده‌روی خانوادگی، برنامه متمرکز شهرستانی، زنگ کنوانسیون در مدارس و برنامه‌های دیگری نیز برگزار می‌شود.