جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

برگزاری کنگره تاریخ معماری ایران در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کنگره تاریخ معماری ایران در مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از برگزاری کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی ایران در استان خبر داد.

برگزاری کنگره تاریخ معماری ایران در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا گفت: چهارمین کنگره‌ تاریخ معماری و شهرسازی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پس از یک دهه تعویق در سال‌جاری برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: برای نخستین‌بار و با نگاهی متفاوت به این دوره کنگره‌های استانی به صورت ادواری توسط ادارات‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان‌ها برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود: این کنگره‌ها با رویکرد شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها، قابلیت‌های تاریخی و فرهنگی نهفته در شهرها و دیگر سکونت‌گاه‌های زیستی مانند روستا، می‌تواند سبب ارتقای حفاظت از میراث فرهنگی به ‌صورت مداوم و پایدار شود.

این مسؤول تصریح کرد: کنگره‌ استانی مازندران با توجه به ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و با تأکید بر تاریخ معماری و شهرسازی استان در محورها و حوزه‌های فرهنگی ـ طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، منظرهای فرهنگی و شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان‌شناسی، معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته به موضوع تاریخ معماری و شهرسازی استان برگزار می‌شود.

بزرگ‌نیا مهلت ارسال خلاصه و اصل مقالات را 15 آبان ماه 95 عنوان کرد و گفت: کنگره 24 و 25 آذرماه در محل دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.