جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

برگزاری کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی مدیریت صنعت برق و آب در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی مدیریت صنعت برق و آب در مازندران

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان از برگزاری سومین کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی مدیریت صنعت آب و برق در مازندران خبر داد.

برگزاری کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی مدیریت صنعت برق و آب در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حسین افضلی صبح امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری سومین کنفرانس کاربرد سامانه اطلاعاتی مکانی در صنعت برق در استان مازندران خبر داد.

وی گفت: این کنفرانس 22 و 23 آذرماه در شهرستان ساری برگزار می‌شود.

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان اضافه کرد: این کنفرانس به‌صورت ملی و در راستای علمی کردن مدیریت برق در استان و کشور برگزار می‌شود.

این مسئول با اعلام اینکه در این سیستم قرار است کل اطلاعات برق در نقشه جغرافیایی پیاده شود، افزود: همه شبکه برق در حوزه انتقال و فوق توزیع و توزیع بر مبنای نقشه جغرافیایی پیاده می‌شود.

افضلی یادآور شد: همکاران ما در صنعت برق اطلاعات جغرافیای برق را به‌روز کرده و این موضوع در حوزه آب هم در حال پیاده‌سازی است.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح اقدامات مطالعاتی مناسبی برای ایجاد تأسیسات بر مبنای جغرافیایی تعیین می‌شود؛ در مازندران و در آمایش سرزمینی نیز اقداماتی در دستور کار است و با به‌کارگیری لایه‌های جی‌اس تا حدودی برای جانمایی تأسیسات نیز دچار کم‌ترین مشکل می‎شویم.

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان اضافه کرد: در صورتی که قرار باشد در طول شبکه تعداد برج‌هایی را شناسایی کنیم، به سهولت در دسترس بوده و حتی اطلاعات حقوق برج‌ها نیز در اختیار است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این طرح تعداد افراد مورد نیاز در دسترس قرار دارند و برای رفع خرابی‌ها بسیار موثر است.

افضلی یادآور شد: اجرای این طرح در کشورهای مختلف شروع شده و در ایران نیز این سامانه دایر و بعدها در سایر شرکت‌ها نیز استفاده شد و صنعت برق مازندران را در این زمینه به‌صورت پایلوت انتخاب کردند.

وی بیان کرد: اجرای این طرح در سال 88 شروع و فعالیت لازم جمع‎آوری شد و در برق منطقه کل انتقال و فوق توزیع را در این سامانه به‌روز در اختیار داریم که افرادی تعیین شده و کار به‌روزرسانی را نیز انجام می‌دهند.

افضلی درباره انتخاب مازندران به‌عنوان پایلوت در این طرح، افزود: مازندران اطلاعات کامل و جامع از وضعیت توزیع برق را جمع‌آوری کرد، از طرفی این سامانه در حال تکامل است و به‌روزرسانی می‌شود و نیاز است که برگزاری این کنفرانس نیز به‌صورت سالانه برگزار شود.

وی در پایان گفت: سطح علمی مقالات نیز بسیار رشد کرد و آخرین یافته‌های علمی در این کنفرانس ارائه می‌شود و مدیر انستیتو دانشگاه ملبورن و نفر اول سامانه اطلاعات مکانی جهان نیز به‌عنوان شرکت‌کننده در این کنفرانس حضور پیدا می‌کنند.