سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری کارگاه آموزشی کشت فندق در زمین‌های شهرستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی کشت فندق در زمین‌های شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی این شهرستان، عارف سالاریان بیان داشت: به منظور ترویج توسعه کشت درختان میوه در زمین‌های کوهستانی و شیبدار، یک دوره کارگاه آموزشی مهارتی کشت فندق و سیاه ریشه در زمین‌های شیبدار با شرکت بیش از 40 نفر از روستاییان و باغداران در روستای لزیر شهرستان نور برگزار شد.

وی ابراز داشت: این کارگاه آموزشی به منظور توانمندسازی کشاورزان و باغداران به دانش و مهارت روز، نوآوری و تصمیم‌گیری نهایی، کسب تخصص و آگاهی از نحوه کشت درختان سیاه ریشه و فندق در نقاط شیبدار و چگونگی مراقبت و آبیاری درختان برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی نور افزود: در این کارگاه کارشناس امور باغبانی به عنوان مدرس دوره، با اشاره به مزایای توسعه کشت باغات سیاه ریشه و فندق در زمین‌های شیبدار منطقه، آنان را به انجام این پروژه ترغیب کرد.

سالاریان در پایان ابراز داشت: شهرستان نور با وسعت جغرافیایی و نقاط کوهستانی و داشتن زمین‌های شیبدار فراوان منطقه‌ای مناسب برای کاشت انواع درختان سیاه ریشه و فندق است بنابراین تشویق کشاورزان و باغداران منطقه برای کشت این نوع درختان و افزایش آگاهی آنان در این بخش ضروری است.