جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

برگزاری پویش مردمی «چهله کلیمیه» در مازندران در دهه کرامت - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری پویش مردمی «چهله کلیمیه» در مازندران در دهه کرامت

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مازندران گفت: به‌ مناسبت ایام خجسته و فرخنده دهه کرامت پویش مردمی چهله کلیمیه جهت تعجیل در امر فرج و سلامتی امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری در مازندران برگزار می‌شود.

برگزاری پویش مردمی «چهله کلیمیه» در مازندران در دهه کرامت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ناصر شکریان در جمع مسؤولان فرهنگی این اداره‌کل با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و فرا رسیدن دهه کرامت، اظهار کرد: اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران در نظر دارد با توجه به ایام بسیار فرخنده و دهه کرامت، پویش مردمی چهله کلیمیه در سراسر شهرهای مازندران برگزار کند.

وی با اشاره به برخی ویژگی‌های حضرت معصومه سلام الله علیها، افزود: حضرت معصومه سلام الله علیها الگوی بی‌نظیر برای دختران جامعه اسلامی است و الگوگیری از شخصیت والایی چون ایشان برای دختران جامعه اسلامی زیبنده و مایه مباهات است.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران تصریح کرد: بانوان جامعه ما در حال حاضر می‌توانند با الگو قراردادن این بانوی بزرگوار در تعاملات اجتماعی با رعایت حدود شرعی و عفاف در جامعه حضور پیدا کنند و به فعالیت بپردازند، زیرا حضرت معصومه (س) با رعایت عفاف و عصمت در جامعه حضور داشتند و به فعالیت و سفر می‌پرداختند.

این مسؤول به برخی از آثار برکات حضرت معصومه (س) در شهر قم پرداخت و گفت: در روایاتی از شهر قم به عنوان خانه اهل بیت (ع) یاد شده است و این فرصت و برکت را حضرت معصومه (س) برای این شهر ایجاد کردند.

شکریان در ادامه  شهر قم را به‌واسطه حضور مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مرکز و پایتخت علمی و فقهی در جهان اسلام دانست و تأکید کرد: همه ابعاد علمی و شخصیتی حضرت معصومه سلام الله علیها را باید مورد بررسی قرار داد و از آن شخصیت به بهترین شکل ممکن در جامعه اسلامی بهره برد.

وی حضرت معصومه (س) را به‌ عنوان الگوی علم و عفاف یاد کرد و خاطرنشان کرد: همه ی فضائل این بانوی اسلام نشان از  شأن و عظمت و فضیلت این بانوی مکرم اسلام است، بی‌شک فضایل و خصوصیات اخلاقی این بانوی بزرگ است که او را دارای چنین مقام و منزلتی نموده است و این‌گونه است که مقام معظم رهبری فرمودند «حضرت معصومه (س) مقام بزرگی دارد خیلی باید از ایشان بهره بگیریم».

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مازندران در پایان به توجه به اهمیت این ایام، گفت: به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران پویش مردمی چهله کلیمیه جهت تعجیل در امر فرج و سلامتی امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری در تمامی شهرهای مازندران برگزار می‌شود که به‌واسطه این ایام چهل روز برگزاری زیارت عاشورا، نذر صدقه و ذکر بیشمار صلوات از مهم‌ترین برنامه‌های این پویش مردمی است.