جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

برگزاری همایش نهضت بیداری در آستان امامزاده قاسم(ع) بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش نهضت بیداری در آستان امامزاده قاسم(ع) بابل

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری به نزدیکی ماه صفر و برگزاری مراسمات مذهبی در این ماه اشاره کرد و گفت: با توجه به همزمانی ورود کاروان اهل بیت(ع) به شهر شام در اول ماه صفر‌ برنامه‌های مذهبی و سوگواری در امامزادگان مازندران اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، سرافرازی و عزت‌مندی نظام جمهوری اسلامی ایران را از برکت پیروی از مکتب امام حسین(ع)، اهل بیت(ع) و ولایت فقیه دانست و خاطرنشان کرد: اندیشه‌های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در پیروزی انقلاب اسلامی ایران سهم بزرگی داشته و الگوی استکبار ستیزی بوده است.

علیزاده یادآور شد: امام سجاد (ع) و حضرت زینب(س) روحیه شکست ناپذیری و صلابت نفس عزت مندی اهل بیت را به رخ استکبار آن روز کشیدند و بصیرت عاشورایی، انتقال پیام امام حسین (ع) و تبلیغ فرهنگ عاشورا مدیون پیام حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) است و خطبه های آن بزرگواران سند استکبار ستیزی آن‌ها است.

وی تصریح کرد: با توجه به خطبه‌خوانی حضرت سجاد (ع)، عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها در کاخ یزید‌ لعنت‌الله‌علیه و محکومیت خاندان بنی‌امیه، قاتلین و عاملین شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام به‌ویژه شخص منحوس یزید، همایش نهضت بیداری با خطبه‌های علوی در مازندران برگزار می‌شود.

این مسئول از حضور سخنرانان مطرح و آگاه ملی، استانی و شهرستانی در این همایش خبر داد و عنوان کرد: در جهت ارتقاء کیفیت همایش از قاریان، مداحان، سخنرانان و خطبه‌خوانان توانمند و مسلط به معارف این دو خطبه استفاده و بهره‌گیری می‌شود.

علیزاده از برگزاری همایش نهضت بیداری با خطبه‌های علوی در آستان امامزاده قاسم(ع) بابل خبر داد و گفت: این همایش در اول ماه صفر ( سوم آذر 93 ) همزمان با ورود کاروان اهل بیت(ع) به شهر شام برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: همایش نهضت بیداری با خطبه‌های علوی بر اساس ابلاغیه سازمان اوقاف و همزمان با سراسر کشور در امامزاده قاسم(ع) بابل برگزار می‌شود.
{jcomments off}