سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری همایش زنان عاشورایی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش زنان عاشورایی در آمل

شعباعلی حیدریان عصر روز چهارشنبه به مناسبت هفته بسیج در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان سیا اذغان می‌کند که نیروهای ناشناخته‌ای به ایران کمک می‌کنند که برای ما ناشناخته است، بیان کرد: این کمک‌ها جزء امدادهای غیبی نیست که همواره در طول تاریخ یاور شیعیان بوده است.

وی با بیان اینکه امروز تفکر بسیجی ریشه در عاشورا دارد و عاشورا نیز هیچگاه خاموشی نمی‌گیرد، افزود: این نهضت بیداری است که همواره زنده مانده و به حیات خود ادامه خواهد داد.

حیدریان با اعلام اینکه امروز دشمنی غرب با ایران به دلیل انرژی هسته‌ای نیست، گفت: مذاکره‌کنندگان ایرانی گفته‌اند که 5+1 به دنبال تعلیق ایران نیست بلکه از ما می‌خواهد از دو ویژگی اصلی خود دست برداریم.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های ملت ایران تفکر حیات‌بخش انقلاب اسلامی است و دیگری شهادت طلبی است که در طول تاریخ همراه مسلمانان بوده است.

فرمانده سپاه آمل با اشاره به اینکه همزمان شدن هفته بسیج و دهه نخست ماه محرم تقارن مبارکی است، گفت: اینکه بسیجی که از دل عاشورا زاییده شده است با این ماه تقارن دارد حکمتی دارد.

این مسئول با اشاره به برنامه‌ای شهرستانی به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان بیان داشت: ستادهایی در سطح بخش‌ها، روستاها و پایگاه‌های مقاومت به مناسبت این هفته تشکیل شده است.

حیدریان با اعلام اینکه برنامه‌های هفته بسیج امسال به صورت دووجهی برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم که برنامه‌های محوری خود را تا روز هفتم ماه محرم به اتمام برسانیم، خاطرنشان کرد: از آن به بعد برنامه‌های عاشورایی مانند نمازظهر عاشورا را در دستور کار خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه به مناسبت ایام محرم، بروشورهایی درباره بایدها ونبایدهای عزاداری در میان هیئت‌ها توزیع شده است، افزود: باید منویات رهبری و مراجع تقلید در این زمینه اجرایی شود.

حیدریان با اشاره به اینکه از مردم می‌خواهیم حرمت‌های عاشورایی را حفظ کنند، اذعان کرد: تذکر لسانی از سوی بسیجیان در روزهای تاسوعا و عاشورا در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی از برگزاری اجتماع عاشوراییان به مناسبت ایام محرم و هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و گفت: دسته‌روی سپاهیان و بسیجیان شهرستان روز پنج‌شنبه از حسینیه سپاه آمل تا گلزار شهدای این شهرستان صورت می‌گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه آمل با بیان اینکه همایش ویژه زنان عاشورایی به مناسبت این هفته در آمل برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این مراسم خطبه‌خوانی حضرت زینب صورت می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه 50 برنامه‌محوری به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان اجرایی می‌شود، تصریح کرد: افتتاح پایگاه‌های بسیج و برنامه‌های دیگر نیز در سطح پایگاه‌های بسیج صورت می‌گیرد.(خبرگزاری فارس)