جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری همایش حجاب با حضور میهمانان خارجی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش حجاب با حضور میهمانان خارجی در مازندران

غلامرضا عبدی صبح امروز در همایش عفاف و حجاب با موضوع لباس آسمانی من در سالن سینما سپهر ساری اظهار داشت: برای نهادینه کردن معروف‌ها و برطرف کردن آسیب‌هایی که جامعه را تهدید می‌کند ضرورت همایش عفاف و حجاب را احساس کردیم.

وی افزود: برای رساندن پیام عفاف و حجاب به دنبال راهکارهایی هستیم که برای مردم جاذبه داشته باشد.

مسئول ستاد احیای امر به معروف مازندران خاطرنشان کرد: کسانی که در خارج از کشور به دین مبین اسلام مشرف شدند، می‌توانند پیام انقلاب و دین و حجاب را به مردم منتقل کنند.

مسئول دفتر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مازندران گفت: کسانی که به این همایش‌ها می‌آیند از تأثیر این همایش بر زندگی خودشان می‌گویند.

عبدی اظهار داشت: آموزش و پرورش هم به دلیل جاذبه و اثرگذاری این همایش‌ها، داوطلبانه بسترهای این همایش را مهیا کرده است.

مسئول دفتر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مازندران با بیان این‌که این همایش با حضور یک‌هزار نفر برگزار شده است، افزود: بیش از 900 نفر از مدارس شهرستان ساری و بقیه از دستگاه‌های اجرایی به این همایش آمدند.

وی اظهار داشت: همایش عفاف و حجاب  در محیط فرهنگی و دانشگاهی با حضور خانم‌ها رینا از کشور اندونزی و حریبی از تونس و ترلاک از ترکیه به مدت سه روز برگزار می‌شود.

مدیر حوزه هنری مازندران نیز در این همایش اظهار داشت: حجاب و عفاف پدیده مذهبی و ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی و همچنین از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی و اجتماعی در تمدن ایران اسلامی است.

نبی‌الله خدابخشی افزود: دین مبین اسلام به طور مفصل در موضوعات گوناگون و به صورت دقیق مباحثی را در مورد عفاف و حجاب مطرح کرده که تمام ابعاد زندگی انسان را در بر می‌گیرد.

مدیر حوزه هنری مازندران گفت: اشاعه و تعمیق حجاب و عفاف نیازمند مشارکت و توجه جدی خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع به صورت مستمر و هدفمند است.

گفتنی است، همایش عفاف و حجاب با موضوع لباس آسمانی من، کار مشترک آموزش و پرورش ناحیه یک ساری، استانداری و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مازندران و با حضور دانش‌آموزان و مسئولان دستگاه اجرایی در سینما سپهر ساری برگزار شد.