سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری همایش تبیین سیاست‌های صدا و سیما در چهل سالگی انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش تبیین سیاست‌های صدا و سیما در چهل سالگی انقلاب

برگزاری همایش تبیین سیاست‌های صدا و سیما در چهل سالگی انقلاب

     نشست تبیین سیاست‌ها و اقدامات صدا و سیمای مراکز استان‌ها، به‌منظور نکوداشت و تکریم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور مدیران ارشد مراکز استان‌های مازندران، گلستان، گیلان و خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به مدت دو روز در ساری برگزار شد.

    به گزارش روابط‌عمومی صدا وسیمای مازندران؛ فاطمی رییس مرکز سیمای استان‌ها و دبیر این همایش در این نشست با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تاکنون از گردنه‌های پرخطری عبور کرده‌است، اظهارداشت: امام‌خمینی(ره) با تکیه برنسل جوان انقلاب اسلامی به پیروزی رساند و امروز بصیرت‌افزایی در میان نسل جوان یک نکته کاملا ضروریست.
     وی با بیان اینکه مازندران پیش از سقوط رژیم پهلوی در زمینه فعالیت‌های سیاسی و آرمان‌های امام‌راحل اقدامات ارزنده از خود برجای گذاشت، افزود: جهان استکبار در هر لحظه با بر‌پایی توطئه‌های مختلف درصدد تخریب و براندازی نظام‌اسلامی است.
رئیس مرکز سیمای استان‌ها در ادامه گفت: صداوسیما وظیفه دارد در زمینه حوادث و رویدادهای انقلاب به مردم اطلاعات صحیح و درست ارائه دهد تا افکار عمومی به بیراهه نرود.
    وی با اشاره به اینکه دشمنان با بزرگنمایی کوچکترین روزنه‌ها که امسال به اوج خود رسید درصدد براندازی نظام اسلامی هستند، گفت: ما در حیات انقلاب اسلامی پیشرفت‌های چشم‌گیری رسیده است.
     فاطمی با بیان اینکه توجه به ارتباط دو سویه مخاطب از جمله موضوعاتی است که مراکز استان‌ها باید به آن توجه کنند، افزود: در تمام برنامه‌های گفتگومحور باید حضور مردم مؤثر باشد و در تمام برنامه‌ها از حضور مردم استفاده کرد.

توطئه دشمنان علیه ایران از لحظه پیروزی انقلاب
     استاندار مازندران با حضور در این همایش گفت: آمریکایی‌ها و دیگر دشمنان نظام از لحظه پیروزی انقلاب اسلامی در حال پیاده‌کردن توطئه‌های مختلف برای ضربه‌زدن به انقلاب هستند. محمد اسلامی افزود: امروز قدرت اقتصادی کشور ما در مقایسه با گذشته قابل مقایسه نیست و نرخ سرمایه‌گذاری و اشتغال در کشور ما یک نرخ مثبتی است.
     وی با بیان اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی، کسب و کار تولید و رونق بازار از جمله برنامه‌های دولت در سال‌جاری است افزود: فعال کردن فرآیند تبدیل دانش به محصول، حمایت از صنایع تولیدی کوچک و اعطای سرمایه در گردش به مجموعه‌های صنعتی نیمه فعال از جمله برنامه‌هایی است که دولت به طور جد پیگیر آنهاست.
     استاندار مازندران با بیان اینکه استان‌ها مملو از فرهنگ‌های اصیل، مفاخر و هنرمندان بزرگ هستند، تصریح کرد: شناسایی ظرفیت‌ها و پردازش نکات قوت در استان‌ها از سوی صدا و سیمای مراکز نه تنها پیوند مردم و فرهنگ‌ها را ایجاد میکند؛ بلکه کمک حال دولت برای ایجاد رفاه و آرامش و آسایش را فراهم میکند.
از وظایف مهم رسانه‌های استانی، انتقال تصاویر درست از دستاوردهای انقلاب هست
صادق مقدسی مدیرکل صدا و سیمای مرکز مازندران گفت: انتقال تصاویر درست از دستاوردهای انقلاب، از جمله وظایف مهم رسانه‌های استانی است. وی همچنین با اشاره به اینکه نباید به سادگی به فضای استکبار اعتماد کرد، گفت: باید دانست پشت فضای استکبار فتنه‌های فراوانی نهفته است که بصیرت مردم را نشانه گرفته و باید با آگاهی رسانه‌ای مردم را با آن آشنا کرد تا دچار تزلزل نشود.
مقدسی افزود: بزرگترین جنگ، جنگ اقتصادی است که دشمنان نظام با بزرگنمایی برخی از مسائل درصدد ضربه زدن به نظام اسلامی هستند؛ اما پیوند مردم و نظام ناگسستنی است.
   گفتنی است: برگزاری کمیسیون‌های تخصصی حوزه‌های مختلف تولیدی صدا، سیما، خبر و معاونت مجازی و نیز رونمایی از آثار پژوهشی و نقد و بررسی تولیدات مراکز استان‌ها  پیرامون چهل سالگی انقلاب و ارائه راهکارها و طرح‌های تولیدی برای برنامه‌سازی چهل سالگی انقلاب ازدیگر برنامه‌های این همایش دو روزه بود.