جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری همایش بزرگداشت آیت‌الله میرزا هاشم آملی‌لاریجانی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش بزرگداشت آیت‌الله میرزا هاشم آملی‌لاریجانی در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: همایش بزرگداشت واقف خیراندیش آیت‌الله میرزا هاشم آملی‌لاریجانی با سخنرانی رئیس قوه‌قضائیه، نماینده ولی‌فقیه در مازندران و رئیس سازمان اوقاف برگزار می‌شود.

برگزاری همایش بزرگداشت آیت‌الله میرزا هاشم آملی‌لاریجانی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی همایش بزرگداشت عالم ربانی واقف خیراندیش آیت‌الله میرزا هاشم آملی‌لاریجانی، اظهار کرد: 18 تا 24 آذر سال‌جاری هفته وقف است که برنامه‌های فرهنگی و مذهبی بسیاری در این ایام تدارک دیده شد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی موقوفات و بقاع متبرکه در هفته وقف افتتاح می‌شوند، افزود: در روزهای نخست هفته وقف، روسای ادارات و کارکنان اوقاف مازندران با ائمه جمعه، علما، روحانیون، مسئولان استانی و شهرستانی، خانواده شهدا و جانبازان دیدار می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به برپایی نمایشگاه عملکرد اوقاف در سطح بقاع متبرکه شاخص استان، ادامه داد: همایش بزرگداشت واقفان خیراندیش به‌صورت استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه همه ما به‌نوعی سر سفره وقف نشسته‌ایم و از برکات موقوفات بهره‌گیری می‌کنیم، تصریح کرد: حدود 70 درصد نیت موقوفات استان برای امام حسین (ع) در ماه‌های محرم و صفر است و از همین جهت مازندران استانی علوی و ولایت‌مدار به‌شمار می‌رود.

علیزاده با بیان اینکه همه ما تربیت یافته حوزه مسجد، قرآن و اهل‌بیت هستیم، ادامه داد: همه ما مدیون و بدهکار وقف هستیم و امیدواریم در راستای ترویج این سنت حسنه قدم‌های خوبی برداریم.

وی قرآن را بزرگ‌ترین موقوفه خداوند برای هدایت انسان‌ها دانست و اضافه کرد: حضور پررنگ روحانیون و علما در برنامه‌های هفته وقف موجب ترویج هرچه بهتر و فراگیر شدن این سنت حسنه در جامعه می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از برگزاری همایش بزرگداشت عالم ربانی واقف خیراندیش آیت‌الله میرزا هاشم آملی‌لاریجانی خبر داد و گفت: این همایش 26 آذرماه با سخنرانی آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه، آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی‌فقیه در مازندران و حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه این همایش در راستای معرفی چهره شاخص فرهنگی وقف برگزار می‌شود، گفت: معرفی الگوهای مردمی در حوزه وقف، خیرات و مبرات از دیگر اهداف برگزاری این همایش و برنامه‌های هفته وقف است.