جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری همایش «3 ساله‌‌های حسینی» در تنکابن - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش «3 ساله‌‌های حسینی» در تنکابن

رئیس اداره بهزیستی تنکابن از برگزاری همایش سراسری و بزرگ عزاداری «سه ساله‌‌های حسینی» ویژه کودکان دختر و بانوان در تنکابن خبر داد.

برگزاری همایش «3 ساله‌‌های حسینی» در تنکابن

ولی شمسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان تنکابن گفت: همایش سراسری عزاداری سه ساله‌های حسینی ویژه عزاداری شهادت حضرت رقیه (س) با برنامه‌ریزی ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ساعت 9 صبح امروز (سه‌شنبه) در مصلی بزرگ شهید بهشتی شهرستان تنکابن آغاز می‌شود.

وی اظهار کرد: این همایش بزرگ فرهنگی با همکاری ستاد نماز جمعه و دفتر نمایندگی ولی فقیه در شهرستان، دفتر امور بانوان فرمانداری ویژه تنکابن، شورا اسلامی شهر و شهرداری تنکابن، واحدهای مشارکت، کانون توسعه همیاری مهدهای شهرستان، امور اجتماعی، واحدهای فرهنگی، اداره بهزیستی تنکابن برگزار می‌شود و حضور عموم بانوان و کودکان و نوجوانان دختر در این همایش آزاد است.

شمسی تصریح کرد: در راستای فرامین مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان مبنی بر آموزش و انتقال مفاهیم دینی و مذهبی به‌ویژه فرهنگ عاشورایی که فرهنگ ایثار و شهادت شاخصه اصلی آن و ترویج انسان دوستی و آزادگی از جمله ویژگی‌های آن است، این همایش با هدف آشنایی و نزدیکی بیشتر نسل آینده به این معارف دینی مذهبی و شناخت بهتر آن‌ها از سیره‌ی ائمه اطهار و شهدای صدر اسلام تا امروز به نحوی که برای کودکان و نوجوانان دارای جاذبه‌های لازم باشد برگزار می‌شود.

وی برگزاری برنامه‌های جنبی از جمله نقاشی کودکان، قصه‌خوانی و نقالی مصائب اهل بیت (ع) در اسارت بعد از عاشورا و شهادت حضرت رقیه (س) در کنار عزاداری را مهم‌ترین عناوین همایش در مصلی شهید بهشتی تنکابن عنوان کرد.

رئیس اداره بهزیستی تنکابن خاطرنشان کرد: امسال و در ایام محرم و به صورت شهرستانی برنامه‌های خوبی توسط این اداره برگزار شد که عزاداری و دسته‌روی کودکان حسینی در سطح شهر تنکابن و نیز برگزاری نهمین همایش بزرگ عزاداری کودکان حسینی در مصلی شهید بهشتی از جمله مهم‌ترین آن‌ها بودند.

وی از برگزاری عزاداری بزرگ بانوان زیرپوشش بهزیستی در اربعین حسینی خبر داد و گفت: این مراسم باشکوه با عزاداری و سخنرانی در اربعین حسینی امسال و در سالن اجتماعات بهزیستی تنکابن برگزار می‌شود.