جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری نمایشگاه تخصصی گل ارکیده دهه فجر امسال در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نمایشگاه تخصصی گل ارکیده دهه فجر امسال در نوشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر از برگزاری نمایشگاه تخصصی گل ارکیده در ایام دهه فجر امسال در این شهرستان خبر داد.

برگزاری نمایشگاه تخصصی گل ارکیده دهه فجر امسال در نوشهر

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران محمدرضا رضوی زاده با اشاره به برگزاری جلسه هم اندیشی مسوولین جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر با اعضای تعاونی گل وگیاه این شهرستان، از برگزاری نمایشگاه تخصصی گل ارکیده در ایام دهه فجر امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان از مکان های مناسب برای پرورش و تولید این گل می باشد.
وی با بیان اینکه میزان گل و گیاهان شاخه بریده این شهرستان در سال بالغ بر 550 هزار شاخه می باشد که به اقصی نقاط کشور صادر می شود گفت: این نمایشگاه بمدت پنج روز برگزارخواهد شدکه در کنار برگزاری آن، رونمایی 20 کار دانش بنیان و امکانات پیشرفته تولید بوته و نشا ارکیده که پیش از این از خارج کشور وارد می شد، انجام خواهد شد.
مازندران دارای 906 هکتار سطح زیر کشت گل و گیاه در فضای گلخانه ای و باز با چهار هزار و 275 بهره بردار است که برای 10 هزار نفر اشتغالزا
استان مازندران در تولید درخت و درختچه های زینتی مقام نخست و در تولید گل های زینتی مقام دوم کشور را دارد و حدود 90 درصد تولید گل های گلخانه ای و زینتی مازندران در غرب استان تولید می شود.
طبق آمار منابع رسمی، سالانه حدود 235 میلیون گل و گیاه زینتی و 38 میلیون درختچه به ارزش تقریبی 200 میلیارد تومان در مازندران به صورت اصله، شاخه، گلدان، بوته و پیاز تولید می شود.
به گفته مسوولان بین پنج تا هفت درصد گل و گیاه تولیدی این استان صادراتی است.
برخی آمارها نشان می دهد که حدود 12 درصد از تولیدات گل و گیاه مازندران به ضایعات تبدیل می شود که نبود سامانه مناسب حمل و نقل، بسته بندی نامناسب، بازاریابی ضعیف، نبود نمایشگاه دایم، نبود هماهنگی های بین بخشی، ضعف تشکیلاتی اتحادیه گل و گیاه زینتی، ناشناخته بودن بازار هدف و ضعف دانش صادرکنندگان از فنون بازاریابی بین المللی از جمله دلایل آن عنوان شده است.
16 درصد گل و گیاه کشور یعنی سالانه 160 میلیون شاخه و اصله و گلدان گل در 600 هکتار فضای بسته گلخانه ای و باز در استان مازندران تولید می شود.یی صورت گرفته است.