جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری نشست هم اندیشی مدیران رسانه های گروهی با استاندار مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نشست هم اندیشی مدیران رسانه های گروهی با استاندار مازندران

به گزارش ایرنا، در این نشست که دوشنبه شب به همراه ضیافت افطار در محل باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد، مدیران رسانه ها راهکارهای توسعه ای استان و برخی از مشکلات صنفی خود را بازگو کردند.

توجه به انتقادات رسانه ها، حضور خبرنگاران در برنامه ها و جلسات، تعامل بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی با خبرنگاران، مشکلات صنفی در حوزه آگهی ، توزیع یارانه ها و ساماندهی خبرنگاران از موضوعات مطرح شده در این نشست هم اندیشی بوده است.

نمایندگان رسانه های گروهی استان مازندران در این نشست دغدغه توسعه استان را مورد تاکید قرار دادند، و بیان داشتند: ظرفیت های مازندران در حوزه گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

همکاری بانک ها برای فعالیت واحد های صنعتی ،مشکلات کارگری و نبود امنیت شغلی ، توجه به حل معضل زباله و زیبا سازی شهرهای مازندران از دیگر نکات مطرح شده توسط رسانه های گروهی بوده است.

حجت الاسلام ˈ عباسعلی ابراهیمی ˈ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این نشست بر همدلی و وحدت بین رسانه ها با دست اندرکاران اجرایی استان تاکید کرد و گفت: هر چند سلیقه های متفاوتی در رسانه ها وجود دارد و این امر طبیعی است ،اما نقد و انتقادات و پیشنهادات باید در راستای ارزش های اسلامی و انقلاب باشد.

وی بر لزوم رعایت اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری تاکید کرد و بیان داشت: پایین بودن فرهنگ مطالعه ، مدیریت علمی بر رسانه ها ، پایین بودن امنیت شغلی خبرنگاری، نبود آمایش سرزمینی در حوزه رسانه از مشکلات جامعه رسانه ای استان است.

وی با اشاره به مشکلات رفاهی و معیشتی خبرنگاران گفت: به نظر می رسد با تصویب لایحه صنفی رسانه اغلب مشکلات نشریات و خبرگزاریها حل شود.

استاندار مازندران نیز در این نشست ارتباط با رسانه ها و توجه به نقد های سازنده آنان را مورد تاکیدقرار داد و گفت: برای توسعه استان ارتباط با رسانه ها ضروری و در واقع لازم وملزوم یکدیگرند.

وی با بیان اینکه با همدلی ، آسایش ، آرامش و رفاه شهروندان مازندران را فراهم کنیم، بیان داشت: در حال حاضر با تخصصی شدن تیم مدیریتی ارشد استان ، برنامه ها و چشم اندازهای توسعه ای استان ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه در شش ماه آغاز به کار دولت ، وضعیت موجود استان توسط تیم های مختلف کارشناسی شناسایی و مشکلات و تنگناهای آن احصا شده است، گفت: برنامه محوری در دستور کار جدی دولت تدبیر و امید در استان است.

استاندار مازندران به موفقیت تیم متخصص مدیریتی استان در مقابله با دو بحران طبیعی برف و سیلاب اشاره کرد و گفت: در بحران برف بهمن ماه سال قبل با همدلی مشکل به درستی مدیریت شد.

وی با بیان اینکه به دلیل دست اندازی که بر طبیعت بالادست منابع طبیعی و برحریم و بستر رودخانه های استان مازندران شده ، بارندگی ها تبدیل به سیلاب می شود، ادامه داد: با پیگیری های مختلف علاوه بر اینکه در صدد جبران خسارت ناشی از سیلاب و برف هستیم، طرح جامع سیلاب در استان مورد تصویب دولت قرار گرفت.

وی از ایجاد ردیف اعتباری برای اجرای طرحهای پیشگیری از سیل و آبخیزداری خبر داد و گفت: اعتبار مورد نیاز در سال 93 نیز تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن استان مازندران باید مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد: 35 سال از انقلاب گذشته است، اما وضعیت استان در بسیاری از بخش ها با مشکلات جدی مواجه است.

وی با بیان اینکه اعتقاد دولت تدبیر و امید بر این است که در زمان کوتاه بسیاری از مشکلات استان قابل حل و فصل است، گفت: با همدلی و وحدت در عمل می توانیم تحول آفرینی مثبتی در استان ایجاد کنیم.

وی از دریا و سواحل آن به عنوان یک ظرفیت که تاکنون استفاده و بهره گیری از آن در حد صفر بوده است، اشاره کرد و گفت: در حوزه برداشت از منابع آبزیان دریای خزر و استفاده از سواحل برنامه های جدی در حال اجرا داریم.

فلاح با اشاره به اینکه از گردشگری دریایی مازندران به عنوان یک منبع درآمدی بالا غفلت شده است ، گفت: قدرت حل مشکلات اقتصادی استان را در این دولت داریم.

وی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید به انتقادات سازنده و راهگشا نیاز دارد و اعتقاد تیم مدیریتی استان نیز بر این است که رسانه محور حرکت توسعه ای استان است.

وی گفت: حاشیه سازی و تخریب افکار و اندیشه دولتمردان در مازندران جز عقب ماندگی استان نتیجه ای دیگری نخواهد داشت.