سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری نخستین ورک‌شاپ سفال‌گری در فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نخستین ورک‌شاپ سفال‌گری در فریدونکنار

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت: نخستین ورک‌شاپ سفال‌گری شهرستان با حضور 150 دانش‌آموز دختر فریدونکناری برگزار شد.

برگزاری نخستین ورک‌شاپ سفال‌گری در فریدونکنار

سیدعظیم اسماعیل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در فریدونکنار از برگزاری نخستین ورک‌شاپ سفال‌گری در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این کارگاه آزاد با همکاری مدیران پنج مدرسه و در هنرستان فنی‌و‌حرفه‌ای مرحوم توانگر فریدونکنار برگزار شده است.‌

وی افزود: در این ورک‌شاپ که با حضور 150 دانش‌آموز دختر مقاطع مختلف تحصیلی برگزار شد، اساتید به‌نامی از استان‌های مازندران و گیلان حضور داشتند.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با اشاره به حضور استاد جواد تک‌جو از استان گیلان و استاد مهدی یاوری از مازندران در این کارگاه آزاد، تصریح کرد: این برنامه برای نخستین‌بار در فریدونکنار به اجرا در آمده و تاکنون در هیچ دوره‌ای در سطح این شهرستان چنین برنامه‌ای اجرا نشده است.

این مسؤول ادامه داد: در این کارگاه کودکان خلاقیت ارائه یک اثر هنری را با کمک دستان خود فرا می‌گیرند.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه کودکان در این کارگاه به شناخت گل و ساخت اشکال می‌پردازند، خاطرنشان کرد: کار با گل ضمن اینکه انرژی زیاد کودک را تخلیه می‌کند سبب آرامش کودکان و نوجوانان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تقویت دست‌ها و قدرت تمرکز از دیگر محاسن این کارگاه بوده است، بیان کرد: بعد از فراگیری اصول مقدماتی سفال‌گری کودکان ساخت اشیای سفالی را نیز با کمک و راهنمایی مربیان خود تجربه می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار افزود: سفال‌گری از جمله فعالیت‌های جذابی است که بسیار مورد توجه مخاطبان است چرا که کار با سفال سبب تقویت رشد بصری ذهن کودک، مهارت در ثبت ذهنیت کودک و بالا بردن خلاقیت بالقوه‌ می‌شود.

اسماعیل‌زاده گفت: در پایان این برنامه و پس از داوری آثار به 27 نفر از برترین‌ها جوایزی اهدا شده است.