رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

برگزاری نخستین همایش فرصت‌های اقتصادی و بازرگانی زنان در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نخستین همایش فرصت‌های اقتصادی و بازرگانی زنان در مازندران

عضو هیأت رئیسه کانون ملی زنان بازرگان، گفت: نخستین همایش فرصت‌های اقتصادی، بازرگانی زنان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در مازندران برگزار می‌شود.

برگزاری نخستین همایش فرصت‌های اقتصادی و بازرگانی زنان در مازندران

مریم نصیری خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری از برگزاری نخستین همایش فرصت‌های اقتصادی، بازرگانی، توسعه بازارهای داخلی و خارجی در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، خبر داد.

وی با اشاره به اینکه همایش فرصت‌های اقتصادی به میزبانی مازندران به مدت دو روز در آلاشت سوادکوه و اتاق بازرگانی در مرکز استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: 10 و 11 شهریورماه جاری مازندران میزبان اعضای هیات رئیسه کانون‌های سراسر کشور، مسؤولان ملی و استانی در امور اقتصادی و کسب و کار است.

رئیس کانون زنان بازرگان مازندران با بیان اینکه اتاق بازرگانی ایران مانند سایر کشورها مهم‌ترین سازمان در توسعه تجارت کشور نقش موثری در امور تجاری و بازرگانی دارد، افزود: کانون زنان بازرگان با هدف ساماندهی، توانمندسازی بانوان برای ورود به عرصه‌های تجاری، تولیدی، خدمات، ایجاد  بهبود فضای کسب و کار بانوان، توسعه و ارتقا کارآفرینی در حوزه زنان، پیگیری رفع موانع موجود، حمایت و تشویق بانوان در امور اقتصادی و همسو کردن فعالیت‌ها در راستای توسعه اقتصادی کشور فعالیت می‌کند.

این مسؤول برگزاری نخستین همایش فرصت‌های اقتصادی به پیشنهاد کانون زنان بازرگان مازندران برای نگاه مشترک فعالیت و انتقال تجربیات بین بانوان کارآفرین، تجار و فعالان اقتصادی زنان کشور انجام می‌شود، دانست و گفت: همایش دو روزه فرصت‌های اقتصادی زنان بازرگان که در شهریور امسال در آلاشت سوادکوه برگزار می‌شود برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران است.

نصیری خلیلی، مدعو ویژه نخستین همایش فرصت‌های اقتصادی ویژه زنان بازرگان را  از مسؤولان کشوری در امور بانوان دانست و ادامه داد: 17 کانون استانی در سطح کشور در بحث اقتصادی، بازرگانی و کشاورزی فعالیت می‌کنند که از این تعداد 11 کانون برای حضور در همایش مازندران اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در حوزه زنان بازرگان کشور همایش تخصصی در حوزه بازرگانی، صنعت، معدن، کشاورزی و تجارت برگزار می‌شود، تصریح کرد: مازندران دارای ظرفیت بالای حضور زنان فعال اقتصادی در حوزه‌های صنعت، بازرگانی و کشاورزی است.

عضو هیات رئیسه کانون ملی زنان بازرگان کشور با بیان اینکه این کانون با گذشت مدت سه ماه در مازندران فعالیت ابتدایی خود را شروع کرده است، افزود: کانون ملی زنان بازرگان مازندران با توجه به نوپا بودن توانسته در این مدت کوتاه دوره‌های آموزشی و همایش ملی را برگزار کند.

این مسؤول تاسیس کانون زنان بازرگان در کشور را چهار سال دانست و اضافه کرد: کانون زنان بازرگان مازندران آخرین کانونی بود که در کشور تشکیل شد.

نصیری خلیلی، با اشاره به اینکه کانون زنان بازرگان نخستین تشکل اقتصادی بانوان کشور در بحث اقتصادی، تجاری و کارآفرینی محسوب می‌شود، تصریح کرد: این کانون زیر مجموعه اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان است و در این تشکل هیچگونه نگاه سیاسی حاکم نیست.

رئیس کانون زنان بازرگان مازندران در بخش پایانی سخنانش ضمن حمایت از بانوان فعال اقتصادی در جهت اهداف عالی کشور، گفت: بانوان فعال بازرگانی و اقتصادی در مازندران ظرفیت قابل توجهی در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است و در حال حاضر کانون زنان بازرگان مازندران 40 عضو دارد.