رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

برگزاری نخستین دوره کلاس امداد ویژه خبرنگاران در قائمشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نخستین دوره کلاس امداد ویژه خبرنگاران در قائمشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائمشهر، برای نخستین بار جمعیت هلال ‌احمر قائمشهر یک دوره کلاس امداد و کمک‌های اولیه را برای خبرنگاران این شهرستان تدارک دید.

رئیس جمعیت هلال احمر قائمشهر امشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همیشه در زمان بروز بحران و وقایع خاص، خبرنگاران پا به پای مسئولان و امدادگران در صحنه‌ها حضور دارند تا با انعکاس اخبار و شرایط خاص حادثه نقش اطلاع‌رسانی و رسالت خبری خویش را ایفا کنند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران می‌توانند در کنار دریافت و ارسال خبر، امدادگران شایسته و خلاقی در مواقع بحران باشند.

مختاری‌فر تصریح کرد: همچنین با توجه به این شعار جمعیت هلال‌احمر که هر فردی باید کمک‌های اولیه را بداند تا حداقل در صورت لزوم به کمک خود بشتابد و اینکه در هر خانواده وجود یک امدادگر الزامی است، برگزاری این کلاس‌ها را برای همه اقشار در دستور کار خود دارد و اجرا می‌کند.

وی یادآور شد: این دوره از کلاس مقدماتی امداد و کمک‌های اولیه  با حضور 15 خبرنگار قائمشهری همه روزه غیر از روزهای تعطیل در ساختمان جمعیت هلال‌احمر قائمشهر با مربیگری خانم دارایی در حال برگزاری است.

این مسئول تصریح کرد: برای دوره مقدماتی برنامه آموزشی 35 ساعت تعریف شده که پس از پایان دوره با برگزاری آزمون‌های تئوری و عملی، برای پذیرفته‌شدگان گواهینامه صادر خواهد شد.