جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

برگزاری نخستین جلسه جامعه روحانیت آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نخستین جلسه جامعه روحانیت آمل

امام جمعه آمل با اشاره به برگزاری نخستین جلسه جامعه روحانیت در این شهرستان، گفت: این نشست بعد از مدت‌ها برگزار شده و با تصمیمات مطلوبی همراه بود.

برگزاری نخستین جلسه جامعه روحانیت آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضوی قبل از ظهر امروز در نشست با مسؤولان دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی این شهرستان، اظهار کرد: آمل شهر علم، فقاهت، اندیشه، فرهنگ، تاریخ و سیاست است.

وی افزود: بزرگان، مفسران، مراجع تقلید، علما، اندیشمندان و فقهای زیادی در این شهرستان پرورش یافته و به جهان اسلام معرفی شدند.

امام جمعه آمل با تأکید بر اینکه وجود بزرگان دینی و علمی در این شهرستان باعث افتخار مردم، مدیران و مسؤولان است، یادآور شد: امروزه مدیران این شهرستان دارای وحدت، همدلی و تعامل هستند و در راه خدمت به مردم با نگاه مثبت و سازنده گام برمی‌دارند.

این مسؤول با اشاره به اینکه ایمان و عمل صالح در اعمالی همانند نماز، روز، حج و برپایی احکام دینی است، اظهار کرد: این مسیر دارای شاخ و برگ‌های فراوانی است که خدمت به مردم در اولویت جای دارد.

مرتضوی گفت: همه مدیران خدمت به مردم در راستای جلب رضایت خداوند را سرلوحه امور قرار دهند.

وی با اشاره به وجود عالمان وارسته جهان اسلام در این شهرستان نظیر آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله حسن‌زاده آملی، ادامه داد: در مازندران رمضان طی بازدید بیش از 60 مسجد این شهرستان از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شده و مسائل فرهنگی، دینی و مذهبی رسیدگی شد.

مرتضوی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم و دیگر شهیدان این شهرستان که با حضور پر شور مردم در مصلای بزرگ قدس برگزار شد، ادامه داد: در این مراسم آیت‌الله خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران سخنرانی داشت.

امام جمعه آمل با اشاره به برگزاری نخستین جلسه جامعه روحانیت در این شهرستان، بیان کرد: این نشست بعد از مدت‌ها برگزار شده و با تصمیمات مطلوبی همراه بود.

این مسؤول با اعلام مشارکت حوزه علمیه در بسیاری از مناسبت‌ها، گفت: امید داریم با همکاری همه مسؤولان در بخش‌های مختلف بتوانیم گام بزرگی در این شهرستان برداشته و به بیانات علما و بزرگان این خطه جامه عمل بپوشانیم.