جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی بدون حضور داوران مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی بدون حضور داوران مازندرانی

فرایند انتخاب داوران برای مسابقات کشتی روز جهانی کودک مانع از حضور حتی یک داور مازندرانی در این مسابقات شد.

برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی بدون حضور داوران مازندرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان جویبار، مسابقات بین‌المللی کشتی جام روز جهانی کودک از روز جمعه در سالن شهید معتمدی (کارگران) تهران با حضور تیم‌هایی از کشورهای، گرجستان، اوکراین، ترکمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان، آذربایجان، ارمنستان، عراق و ایران به مدت دو روز برگزار می‌شود.

اما نکته جالب توجه عدم حضور نام حتی یک داور مازندرانی در بین 22 داور منتخب کمیته داوری فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران برای قضاوت در این مسابقات است که محمد ربیع‌پور از داوران برجسته استان مازندران، درباره علت آن به فارس توضیحاتی را ارائه داد.

وی گفت: انتخاب داوران برای قضاوت در تورنمنت‌های مختلف توسط کمیته داوری فدراسیون کشتی براساس یک سری فرایندهای خاص و از قبل طراحی شده انجام می‌گیرد.

ربیع‌پور تصریح کرد: عدم انتخاب داوران مازندرانی برای مسابقات روز جهانی کودک به هیچ وجه به این معنا نیست که داوران مازندران از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند، بلکه داوران ما شایستگی‌های خود را در مسابقات به مراتب مهم‌تر از تورنمنت‌ها نشان داده‌اند.

این داور برجسته کشتی افزود: از آنجایی که یکی از اهداف مهم کمیته داوران در ایران و حتی در اتحادیه جهانی کشتی جوان‌گرایی است، لذا فرایندی در فدراسیون کشتی طراحی شده تا براساس آن داوران جوان و بی‌تجربه کشور در مسابقاتی همچون روز جهانی کودک قضاوت کنند تا میدان دیده و پخته‌تر شوند.

وی گفت: مطمئنا در مسابقات مهم و حتی مسابقات برون‌مرزی دیگر شاهد قضاوت داوران شایسته مازندرانی خواهیم بود.