سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن به نیت شهدای مدافع حرم مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن به نیت شهدای مدافع حرم مازندران

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: مراسم جزءخوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان به نیت 30 شهید مدافع حرم در مساجد و محافل شهرهای استان برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم جزءخوانی قرآن به نیت شهدای مدافع حرم مازندران

حجت‌الاسلام ناصر شکریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: با توجه به شهادت 30 تن از رزمندگان مازندرانی در دفاع از حریم حرم اهل بیت(ع) در مناطق عملیاتی سوریه، به همت دارالقرآن الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران محفل جزءخوانی قرآن کریم در هر روز ماه مبارک رمضان به نیت یکی از شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود.

وی شهدای مدافع حرم را پیام‌آوران امنیت و آرامش در کشور دانست و تصریح کرد: شهدای مدافع حریم حرم اهل بیت(ع) در راه دفاع از دین و قرآن به‌شهادت رسیدند و برای بقای اسلام ناب در مقابل تروریست‌های تکفیری می‌جنگند و خون خود را نثار می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران تصریح کرد: حمایت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت در منطقه یک حمایت اعتقادی است و این حمایت همیشگی و مستمر خواهد بود و تا پیروزی حق علیه باطل ادامه دارد.

این مسؤول افزود: شهدای مدافع حرم با تأسی از فرهنگ عاشورا و کربلا در جبهه‌های حق علیه باطل حاضر می‌شوند و این‌گونه جانفشانی می‌کنند.

شکریان شهدای مدافع حرم را پرچم‌داران بصیرت و الگوی واقعی تبعیت از ولایت دانست و تأکید کرد: هدف اصلی دشمنان و مستکبرین عالم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و در جنگ‌های نیابتی به‌دنبال کاهش نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه هستند.

وی فرهنگ ایثار و شهادت را سرمایه بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: شهدای مظلوم مدافع حرم مایه افتخار امت اسلامی و رهبری عظیم‌الشان انقلاب هستند و به فرموده معظم‌له سبب عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران افزود: شهدای مدافع حرم هستی خودشان را برای پاسداری از حرم اهل بیت(ع) و تأمین امنیت کشورمان نثار و ایثار کردند و همه ما مدیون این شهدای سرافراز هستیم و مهم‌ترین پیام عملی این شهداء دفاع از حریم ولایت و تبعیت از ولی فقیه و دفاع از ارزش‌هاست.

این مسؤول به برخی از فعالیت‌های اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران در ماه مبارک رمضان اشاره و بیان کرد: محافل جزءخوانی قرآن کریم در شهرهای استان به نیت 30 شهید مدافع حرم در طول ماه مبارک رمضان و دوره‌های مختلف تفسیر قرآن کریم در شهرهای مازندران برگزار می‌شود.

شکریان اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد به‌ویژه اقتصاد مقاومتی و با هدف تبیین آثار و دستاوردهای اقتصاد مقاومتی در کشور کتاب و نرم‌افزار ویژه شعارسال از سوی این اداره‌کل تهیه و به‌منظور استفاده مبلغان از ظرفیت‌های تبلیغی در ماه مبارک رمضان به آنان اهداء شد.

وی به تأکیدات رهبر عظیم‌الشأن انقلاب درباره برپایی سفرهای افطاری ساده در مساجد و تکایا و ... اشاره کرد و گفت: با توجه به تأکیدات معظم‌له درباره برپایی هر چه بیشتر این برنامه‌ها در سطح مساجد و تکایا و اماکن مذهبی، باید برای برپایی سفرهای ساده افطاری هم برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.