سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه نکا

حجت‌الاسلام علی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا اظهار داشت: طرح نشاط معنوی با حضور بیش از 200 نفر از نوجوانان و جوانان علاقه‌مند در محل امامزاده حسن(ع) شهرداری نکا، امامزاده مفید(ع)، امامزاده عبدالکریم و عبدالرحیم(ع) نوذرآباد و امامزاده عبدالله(ع) اطرب در حال برگزاری است.

وی اظهار داشت: طرح تابستانی نشاط معنوی با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با محوریت بقاع متبرکه در چهار امامزاده و بقعه و پایگاه نکا آغاز شد و با استقبال خوب و بی‌نظیر دانش‌آموزان روبرو بوده‌ایم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نکا گفت: این طرح ویژه اوقات فراغت تابستانی است که در بقاع متبرکه اجرا می‌شود، ارتباط نوجوانان و جوانان با اماکن مذهبی یکی از مهم‌ترین اهداف طرح نشاط معنوی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان در تعطیلات تابستانی در جهت قطب فرهنگی نمودن بقاع متبرکه، بهینه‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان با هدف تقویت بنیه اعتقادی و دینی و سوق دادن نسل جوان به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در آستان مقدس امامزادگان(ع) و بقاع متبرکه از اهم اهداف اجرای طرح نشاط معنوی است.

سلطانی بیان داشت: برگزاری کلاس‌های تربیتی ـ اخلاقی، برگزاری اردوهای تفریحی و فرهنگی و برگزاری کلاس‌های قرآنی، نقاشی و خطاطی، خیاطی و ورزشی از جمله کلاس‌های طرح نشاط معنوی است که در آستان مقدس امامزادگان(ع) و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه این طرح در راستای اجرای برنامه‌های مصوب سازمان اوقاف و با هدف پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان در مقاطع مختلف سنی برگزار می‌شود، گفت: در این طرح برنامه‌های تفریحی و دوره‌های آموزشی، کلاس‌های قرآن و مسابقه پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته این طرح در دو بقعه متبرکه امامزاده حسن(ع) و امامزاده مفید(ع) شهرستان نکا برگزار و صد تن از دانش‌آموزان این شهرستان از این طرح بهره‌مند شدند.

سلطانی با تاکید بر تلاش برای تبدیل شدن آستان مقدس امامزادگان(ع) به قطب‌های فرهنگی در شهرهای مختلف عنوان داشت: برنامه‌های فرهنگی مانند طرح نشاط معنوی در این راستا طراحی و اجرا می‌شوند.