سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۶ مرداد ۱۴۰۰

برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در 13 امامزاده نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در 13 امامزاده نکا

حجت‌الاسلام علی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا افزود: طرح بصیـرت عاشـورایی در جوار امامزادگان نکا همزمان با سراسر کشور در دهه اول ماه محرم اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: شهرستان نکا دارای حدود 250 مسجد و حسینیه  است که با برنامه‌ریزی انجام شده اعزام مبلغ با همکاری اداره اوقاف و تبلیغات اسلامی انجام شده و مسجد فاقد روحانی نداریم و حتی به دورترین نقاط روستایی این شهرستان نیز مبلغ دینی برای ایام محرم اعزام شده است.

سلطانی ادامه داد: استفاده از فضای معنوی آستان مقدس امامزادگان برای انجام امور فرهنگی و دینی از دیگر برنامه‌ها و اهداف این اداره ‌کل در ماه محرم است که در دست اجرا است.

وی گفت: اعزام هیئت‌های عزاداری، برپایی خیمه‌های معرفت با حضور کارشناسان مذهبی، اقامه نماز ، جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ و... از جمله این برنامه‌های فرهنگی است.

این مسئول فرهنگی و دینی با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اظهار کرد: مبلغانی از سوی حوزه علمیه قم،  روحانیون و مبلغان بومی شهرستان در برنامه‌های مختلف دهه اول محرم به‌منظور برگزاری سخنرانی و آیین‌های مذهبی اعزام شده‌اند.

رئیس اوقاف نکا با اشاره به وظایف روحانیان و مبلغان در ماه محرم و با بیان این مطلب که محور فعالیت‌های مبلغان، آموزش و آشناسازی بیشتر مردم به‌ویژه جوانان با فلسفه قیام حسینی و نهضت خونین عاشورا است، گفت: حفظ هویت و روح عزاداری‌ها، تبیین و ترویج معارف اسلامی مانند احکام، اخلاق، اعتقادات و مسائل روز جهانی از دیگر وظایف مبلغان دینی است.

سلطانی اضافه کرد: ماه‌های محرم و صفر بهترین فرصت برای تبلیغ احکام اسلامی است و روحانیان، مبلغان و واعظان باید از این زمان بهترین استفاده را برای بیان احکام و مسایل دینی داشته باشند.

وی افزود: ابعاد والای عزاداری امام حسین(ع)  باید بعد از این ایام نیز در زندگی فردی و اجتماعی ما وجود داشته باشد و برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان یکی از پیام‌های مهم عاشورا در جامعه تلاش کنیم.

سلطانی با بیان اینکه ایام محرم و صفر فرصت مغتنمی برای توسعه فرهنگ دینی، گسترش محبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و ترویج سبک زندگی حسینی در جامعه است یادآور شد: همه‌ دستگاه‌های اجرایی باید در امر برگزاری مراسم‌ عزاداری همکاری‌های لازم را داشته باشند.