جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

برگزاری شب احیای نیمه شعبان در 17 امامزاده مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری شب احیای نیمه شعبان در 17 امامزاده مازندران

حجت الاسلام مسعود قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، با اشاره به اینکه اعیاد نیمه شعبان و به ویژه شب زنده‌داری و احیاء این شب بزرگ، که پس از شب قدر از بافضیلت‌ترین شب‌ها است، گفت: باید همه ما کمال بهره‌مندی از این شب‌ها را داشته باشیم و با دعا و نیایش به درگاه حضرت حق برای ظهور حضرت حجت(عج) دعا کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران بیان داشت: در این ایام و به ویژه روزهای با برکت ماه شعبان که آرام آرام دل‌ها برای ورود به ماه خدا آماده می‌شود، مومنان باید تلاش خود را در کسب رضایت الهی  به کار گیرند و همچنین با طلب بخشش گناهان از خداوند منّان، به درگاه الهی متوسل شوند و دست نیاز را به‌سوی معبود یکتا دراز کنند.

قربانی اظهار داشت: مجموعه اوقاف مازندران همزمان با فرارسیدن میلاد با عظمت منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر (عج) برنامه‌های فرهنگی متنوعی را در سراسر بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان‌های استان مازندران برگزار می‌کند.

وی به برگزاری جشن نیمه شعبان در بیش از 500 امامزاده و بقعه متبرکه استان مازندران اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی، مدیحه سرایی، شب زنده‌داری، قرائت ادعیه و برپایی نمایشگاه نیز از دیگر برنامه‌های جانبی این جشن‌ها است.

معاون فرهنگی اوقاف مازندران از برگزاری شب احیای نیمه شعبان در 17 امامزاده و بقعه متبرکه استان مازندران خبر داد و بیان کرد: هر یک از شهرستان‌های استان مازندران مجری این مراسم معنوی در یکی از امامزادگان خود است.

قربانی از برپایی ایستگاه‌های صلواتی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان مازندران خبر داد و افزود: در شب و روز نیمه شعبان شاهد برپایی این ایستگاه‌ها در جوار حرم مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه برای رفاه حال زائران و شیفتگان آن حضرت خواهیم بود.