جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری سوگواره یاس نبوی در 300 بقعه متبرکه مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری سوگواره یاس نبوی در 300 بقعه متبرکه مازندران

برگزاری سوگواره یاس نبوی در 300 بقعه متبرکه مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: طرح سوگواره یاس نبوی در بیش از 300 بقعه و امامزاده مازندران در حال اجرا است.

برگزاری سوگواره یاس نبوی در 300 بقعه متبرکه مازندران

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ستار علیزاده روز چهارشنبه در گفت وگویی اظهار داشت : مردم مؤمن و خداجوی مازندران به صورت گسترده در بقاع متبرکه، حسینیه ها، مساجد، تکایا و دیگر نقاط استان گردهم آمده و در سوگ شهادت حضرت زهرا (س) به عزا نشستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه استان همزمان با سراسر کشور مجری برگزاری مراسمات عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) هستند، ادامه داد: طرح سوگواره یاس نبوی در بیش از 300 بقعه و امامزاده مازندران در حال اجرا است.

علیزاده با بیان اینکه شام غریبان حضرت فاطمه زهرا (س) در بیش از 100 بقعه و امامزاده شاخص مجری طرح سوگواره یاس نبوی اجرا می شود، بیان داشت: مردم مازندران با حضور پرشور و گسترده خود در محافل عزای حضرت زهرا (س) حرمت این ایام را حفظ کردند.

وی تصریح کرد: نظر مراجع تقلید و علما بر حفظ حرمت ایام فاطمیه بود که تاکنون با برگزاری سوگواره یاس نبوی در سراسر کشور مردم رنگ و بوی فاطمی به شهرها بخشیدند.

این مسئول با بیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه مجری سوگواره یاس نبوی سیاه پوش شدند، گفت: مردم مازندران همانند سال های گذشته عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت (ع) نشان دادند.