جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری سوگواره یاس نبوی در 2 هزار بقعه متبرکه کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری سوگواره یاس نبوی در 2 هزار بقعه متبرکه کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، حمیدرضا ابراهیمی صبح امروز در حاشیه بازدید از بقاع و امامزادگان نکا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا اظهار داشت: ایام عید نوروز امسال نیز مانند سال‌های قبل برنامه‌های آرامش بهاری از سوی اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه‌ای که دارای ظرفیت خاص هستند برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هفت برنامه متمرکز در سطح کشور در ایام نوروز برگزار می‌شود که این برنامه‌ها با برنامه‌ریزی انجام شده در بقاع  سراسر کشور که دارای ظرفیت خاص هستند برگزار می‌شود.

به گفته ابراهیمی در تابستان هر سال نیز برنامه آرامش بهاری برای دانش‌آموزان در قالب طرح اوقات فراغت و طرح نشاط معنوی در کنار امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود که با استقبال مواجه شده است.

این مسئول ادامه داد: شاید زیر ساخت‌های لازم و امکانات مناسب برای پذیرایی از مهمانان و زائران فراهم نباشد، اما سعی کرده‌ایم تا با تمام توان برنامه‌های مناسب و محصولات فرهنگی مناسبی به زائران ارائه دهیم.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به توسعه بقاع متبرکه گفت: این سنت حسنه از گذشتگان ما وجود داشته و به همین دلیل ارادت خاص ایرانیان و ادای دین به امامزادگان و توسعه و مرمت بارگاه امامزادگان کاملا مشهود است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: مازندران به دلیل کمیت توسعه بقاع رتبه دوم کشوری را بعد از استان فارس دارد.

وی افزود: در دو سال گذشته شاید از نظر بودجه و اعتبارات دولتی از محدودیت برخوردار بودیم اما از منابع مختلف مساعدت لازم انجام شد تا مکان آبرومندی را برای بقاع متبرکه فراهم کنیم.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به وجود 8 هزار و 54 بقعه متبرکه در سراسر کشور متذکر شد: از این تعداد بیش از دو هزار بقعه در سراسر کشور در حال مرمت و انجام کارهای عمرانی است که بین 10 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی در ساخت و ساز این بقاع داریم.

ابراهیمی اذعان داشت: عموم زائران از خدمات اوقاف و امور خیریه در سطح بقاع متبرکه رضایت دارند و با حمایت‌های علما و همراهی مردم و خیران برنامه‌های مناسب و خوبی در سطح بقاع متبرکه سراسر کشور در ایام مختلف در حال برگزاری است.