سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری رقابت‌های رنکینگ بدمینتون برای انتخاب نفرات ملی‌پوش - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری رقابت‌های رنکینگ بدمینتون برای انتخاب نفرات ملی‌پوش

مشاور عالی فدراسیون بدمینتون گفت: با توجه به تقویم فدراسیون بدمینتون برای انتخاب نفرات برتر تیم ملی، مسابقات رنکینگ را در رده‌های مختلف پیش‌بینی کرده‌ایم.

برگزاری رقابت‌های رنکینگ بدمینتون برای انتخاب نفرات ملی‌پوش

ابوالفضل مهاجربختیاری در حاشیه سفر به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: بدمینتون یکی از رشته‌های ورزشی شاخص در کشور است که با توجه به وجود تحریم‌های مختلف از گذشته تاکنون، توانسته‌ایم با بیش از 30 کشور دنیا به مسابقه بپردازیم و حتی ورزشکاران کشورهای اروپایی و آمریکایی به کشورمان سفر کنند.

وی افزود: این مهم با وجود تمام محدودیت‌ها پس از تعامل فدراسیون بدمینتون با فدراسیون‌های جهانی حاصل شد.

مشاور عالی و مدیر تیم‌های ملی فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی تصریح کرد: با توجه به تقویم فدراسیون بدمینتون برای انتخاب نفرات برتر تیم ملی مسابقات رنکینگ را در رده‌های مختلف بزرگسالان، جوانان و نوجوانان پیش‌بینی کردیم که بازیکنان همانند رقابت‌های اوپن بین‌المللی در آن شرکت داشته و مجموع امتیازات خود را به سطح مطلوبی رساندند تا بتوانند در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گیرند.

این مسئول با اعلام اینکه امروزه رنکینگ به منزله انتخابی تیم ملی است، گفت: مسابقاتی که در قالب رنکینگ برگزار می‌شود از سوی بدمینتون‌بازان و هیئت‌های ورزشی استان‌ها با استقبال خوبی روبه‌رو است.

مهاجربختیاری افزود: انجام دیدارهای رنکینگ در چندین مرحله سبب افزایش نقاط قوت بازیکنان و افزایش سطح کمی و کیفی رویدادها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری لیگ برتر هم سبب شده تا برترین‌های کشور در رده‌های جوانان و بزرگسالان با نام جام خلیج فارس مقابل یکدیگر قرار گیرند و به محک یکدیگر بپردازند.

مهاجربختیاری با اشاره به پایان رقابت‌های لیگ برتر بدمینتون باشگاه‌های کشور، گفت: مرحله نهایی مسابقات به مدت دو روز در آمل برگزار شد که در آن تیم‌های اول تا چهارم مشخص شدند.