جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری دومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر منطقه 2 کشور در بابلسر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری دومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر منطقه 2 کشور در بابلسر

مدیر روابط عمومی دانشگاه مازندران از برگزاری دومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر منطقه 2 کشور در بابلسر خبر داد و گفت: این جشنواره در دهه سوم فروردین‌ماه سال آینده در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.

برگزاری دومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر منطقه 2 کشور در بابلسر

حسین یحیی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابلسر، اظهار کرد: دومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر رسانه‌های گروهی فعال در حوزه دانشگاه‌ها و پارک‌های منطقه 2 کشور در دهه سوم فروردین‌ماه سال آینده به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد انگیزه در خبرنگاران و اصحاب رسانه برای فعالیت و تعامل گسترده‌تر در حوزه دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری دانست و افزود: بررسی کارشناسانه آثار رسانه‌ای به‌منظور تقویت نقاط ضعف از طریق آموزش و تعامل مستمر، ارزیابی کمی و کیفی فعالیت‌های خبرنگاران و رسانه‌ها در زمینه پوشش اخبار دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری و فراهم‌سازی زمینه رقابت حرفه‌ای برای رسانه‌ها را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد.

دبیر برگزاری دومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران برتر منطقه 2 کشور در بابلسر تصریح کرد: تمام شرکت‌کنندگان این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا حداکثر 30 بهمن ماه امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

یحیی‌زاده با اعلام اینکه همه خبرنگاران استان‌های گیلان، گلستان و مازندران می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، گفت: بخش‌های رقابتی جشنواره شامل پنج بخش خبر، گزارش، تیتر، مصاحبه و عکس است و همه آثار و مستندات می‌بایست از طریق سی‌دی آماده و به دبیرخانه ارسال شود.

وی یادآور شد: هر خبرنگار می‌تواند از هر بخش تنها دو اثر به جشنواره ارسال و دو اثر مربوط به یک بخش می‌بایست در یک سی‌دی جداگانه با سایر بخش‌ها و با برچسب مشخص تهیه و ارسال شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه مازندران ادامه داد: بر طبق مصوبه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه دو کشور، به‌دلیل مشارکت حداکثری اصحاب رسانه، خبرنگاران هیچ‌گونه وجهی به‌منظور حضور در جشنواره پرداخت نمی‌کنند.

یحیی‌زاده برگزاری دومین جشنواره معرفی و تقدیر از روابط عمومی‌های برتر دانشگاه‌ها و پارک‌های منطقه، برگزاری دومین نمایشگاه دستاوردها، موفقیت‌ها و فعالیت‌های روابط عمومی‌های منطقه، برگزاری نشست تخصصی مشترک مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و پارک‌های منطقه با اصحاب رسانه‌های گروهی و برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان دانشگاه‌ها، پارک‌ها و خبرنگاران منطقه را از جمله برنامه‌های جانبی دانشگاه برشمرد.

وی در پایان با بیان اینکه این جشنواره با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند برای دریافت اطلاعات و اخبار بیشتر در زمینه برگزاری جشنواره مورد نظر، با شماره تلفن 01135333530 تماس حاصل کنند.

در ادامه مسؤول رسانه‌های گروهی دانشگاه مازندران اظهار کرد: رسانه‌ها می‌توانند در محور برنامه‌های دانشگاه ورود مستقیم پیدا کرده و رویدادهای مهم دانشگاه را از دیدگاه خبری و تحلیلی خود منعکس کنند.

محمد ابراهیمی افزود: نقش رسانه‌ها در جامعه کمتر از دانشگاه‌ها نیست و چه‌بسا اصحاب رسانه به‌دلیل نگاه از بیرون به مجموعه دانشگاه، ضعف‌ها و کاستی‌ها را بهتر دیده و در انعکاس آن به مدیران دستگاه‌‌ها برای حل مشکلات تأثیرگذار هستند.

وی در پایان خواستار همکاری بیشتر رسانه‌ها با مجموعه دانشگاه مازندران شد.