جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری دور برگشت لیگ برتر بدمینتون از اواخر دی‌ماه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری دور برگشت لیگ برتر بدمینتون از اواخر دی‌ماه

مسئول سازمان لیگ و کمیته مسابقات فدراسیون بدمینتون گفت: دور برگشت لیگ برتر بدمینتون باشگاه‌های کشور اواخر دی امسال برگزار می‌شود.

برگزاری دور برگشت لیگ برتر بدمینتون از اواخر دی‌ماه

مصطفی عرب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: دور برگشت بیست و یکمین دوره لیگ برتر بدمینتون باشگاه‌های کشور روزهای پایانی دی امسال از سر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بنا داشتیم لیگ برتر امسال را با حضور 10 تیم در دو گروه پنج تیمی برگزار شود، افزود: با ورود به لیگ برتر تعداد تیم‎‌های حاضر در مسابقات به هفت تیم کاهش یافت تا این مسابقات با حضور هفت تیم در دو گروه سه و چهار تیمی دنبال شود.

مسئول سازمان لیگ و کمیته مسابقات فدراسیون بدمینتون با تاکید بر اینکه در این مسابقات با اتمام دور مقدماتی که به صورت رفت و برگشت دنبال می‌شود، دو تیم از هر گروه راهی دور نیمه نهایی می‌شوند، تصریح کرد: تیم‌های هیئت هندبال سمنان، برق شیراز و خلیج پزم هرمزگان از حضور در لیگ برتر سر باز زدند.

این مسئول با اشاره به اینکه دور نخست رقابت‌های لیگ برتر در دیدارهای رفت گروه دوم به میزبانی آمل در سالن ورزشی مروارید برگزار شد، بیان کرد: در این گروه تیم‌های هیئت آمل، گاز تهران و رامیان گرگان حضور داشتند که نماینده مازندران با پیروزی مقابل حریفان صدرنشین شده، گاز تهران دوم و رامیان سوم شد.

عرب خاطرنشان کرد: میزبانی آملی‌ها از دور رفت بیست و یکمین دوره لیگ برتر بدمینتون باشگاه‌های کشور شایسته بوده و تیم‌ها کیفیت خوبی را از خود بروز دادند.

وی با اشاره به تصمیم‌گیری فدراسیون بدمینتون مبنی بر استفاده از حداکثر سه بازیکن ملی‌پوش در تیم‌ها و توزیع بازیکنان تیم ملی در تیم‌های مختلف، گفت: این روند بر کیفیت بازی‌ها تاثیر مثبت داشت.

مسئول سازمان لیگ و کمیته مسابقات فدراسیون بدمینتون با بیان اینکه در گروه نخست مسابقات با توجه به حضور دو بازیکن تیم‌های لیگ برتری در مسابقات خارج از کشور جهت کسب رنکینگ به میزبانی کشور برزیل این مسابقات در دی ماه امسال برگزار می‌شود، ادامه داد: برگزاری لیگ برتر با حضور بازیکنان ملی‌پوش این می‌تواند علاوه بر نمایش بازی‌های مطلوب در راستای اهداف تمرینی و رسیدن به سطح توانایی قابل قبول بدمینتون‌بازان مفید باشد.

وی گفت: اسامی 16 نفر از بدمینتون‌بازان ملی‌پوش که در مسابقات دهه فجر گذشته شرکت داشتند ابتدای فصل جدید به باشگاه‌ها ارسال شد تا پروسه جذب بازیکنان را انجام دهند.