رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری دوره های عمومی لجستیک در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری دوره های عمومی لجستیک در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

برگزاری دوره های عمومی لجستیک در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد


برای اولین بار در شمال کشور ، دوره های آموزشی لجستیک بندری ، با حضور شرکتهای کارگزار خدمات دریایی و بندری و شرکتهای خصوصی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد برگزار شد .

برگزاری دوره های عمومی لجستیک در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

به گزارش روابط عمومی بندر امیر آباد بهشهر علی خدمتگزار مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اعلام این خبر گفت ؛ این دوره ها با عناوین آشنایی با کالاهای خطرناک و آشنایی با کدهای امنیتی کشتی و بندر در قالب 8 دوره در این بندر برگزار شد .

وی با اشاره به برگزاری دوره آشنایی با کالاهای خطرناک ( IMDG code) به میزان یک هزار و 920 نفر ساعت ، هدف اصلی برگزاری این دوره را ارائه دانش و مهارت مورد نیاز جهت آشنایی با کالای خطرناک و رعایت قوانین مربوطه جهت کارکنان عملیاتی و غیر عملیاتی سه حوزه پس کرانه، بندر و کشتیرانی عنوان کرد .

وی در خصوص مباحثی که در این دوره آموزشی به گروههای هدف آموزش داده شد به ؛ آشنایی با انواع کالاهای خطرناک و انواع طبقه بندی های آن ، آشنایی با علائم، برچسبها و پلاکاردهای کالاهای خطرناک و آلوده کننده محیط زیست ، آگاهی از انواع بسته بندی کالای خطرناک و کدهای مربوطه (packing) ، آشنایی با اسناد حمل و نقل کالای خطرناک ، چیدمان و نگهداری کالای خطرناک ، آشنایی با روشهای ایمن حمل و نقل، جابجایی کالای خطرناک ، آشنایی با قوانین بین المللی حمل و نقل کالای خطرناک ، آگاهی از مقررات عمومی و اختصاصی کالای خطرناک اشاره کرد .

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیر آباد در ادامه با اشاره به دوره ی آموزشی آشنایی با کدهای امنیتی کشتی و بندر ( ISPS Code )به میزان 640 نفر ساعت از ارائه دانش و مهارت امنیتی مورد نیاز کلیه کارکنان عملیاتی و غیر عملیاتی حوزه های پس کرانه به عنوان اهداف برگزاری این دوره یاد کرد .

وی خاطر نشان کرد : در این دوره مباحثی چون آشنایی با کنوانسیونها، قوانین و آیین نامه های امنیتی کشتی و بندر ، آشنایی با تدابیر امنیتی، اقدامات پیشگیرانه ، آگاهی از خطرات امنیتی کشتی و محیط بندر ، آشنایی با ارزیابی ریسک و ارزیابی امنیتی کشتی و بندر ، آشنایی با بازرسی امنیتی کشتی و بندر مطرح شد .

گفتنی است این دوره ها در قالب 8 دوره و به میزان دو هزار و 560 نفر ساعت با مشارکت بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی ندر امیر آباد برگزار شد.

بندرامیر آباد در حاشیه جنوبی دریای خزر و در شرق استان مازندران واقع است.