جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری دعای عرفه در 277 مسجد مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری دعای عرفه در 277 مسجد مازندران

حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار داشت: در ماه ذی‌الحجه مناسبت‌های مختلفی وجود دارد که سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) با عنوان روز ازدواج جوانان و شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)، عید سعید قربان و ولادت امام علی النقی(ع) و عید سعید غدیر خم و روز مباهله از جمله آنها‌ست.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری دعای عرفه، بر برنامه‌ریزی برای باشکوه‌تر کردن دهه ولایت و عید غدیر تاکید کرد، بیان‌ داشت: دعای عرفه، دعایی است که خداوند بدان شرف و شکوه بخشید و تکریم و تعظیم و سفره بذل و رحمت خود را در این روز پهن کرد و اهمیت این روز چنان بزرگ است که به فرموده امام صادق(ع) یک ماه مبارک رمضان با آن برابری می‌کند.

شکریان تصریح کرد: روز عرفه، روز بسیار بزرگ در بیان اهل بیت (ع)‌ است و خداوند متعال بندگان خودش را در این روز مورد عفو و رحمت خاص خودش قرار می‌دهد که در حدیثی از امام صادق (ع) ‌این روز به اندازه ماه مبارک رمضان دارای ارج و منزلت است.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران اذعان داشت: مهم‌ترین اعمال مستحبی روز عرفه قرائت دعای عرفه هست که هر کس این دعای با مضامین عمیق را بخواند، مورد لطف و رحمت  الهی قرار می‌گیرد.

شکریان با اشاره به اینکه برگزاری دعای عرفه در بعد از انقلاب رونق بیشتری گرفته ‌است، گفت: در سال‌های اخیر بر شور و رونق آن افزوده شده و بیشترین شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی جوانان هستند.

وی اظهار داشت: امسال دعای روز عرفه در مازندران در بیش از 277 مسجد و مصلا و حسینیه شهرهای مختلف توسط متولیان امر با شکوه خاصی در بعد از ظهر روز شنبه مورخه 12 مهرماه برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، اعزام روحانیون به مساجد و اماکن برگزاری دعای عرفه، نشست شورای کانون مداحان استان جهت برگزاری بهتر این مراسم و انتخاب مداح و توزیع اشعار مناسب و همچنین هماهنگی با هیئت مذهبی جهت اجرای این مراسم معنوی را از جمله اقدامات این اداره کل عنوان کرد.

شکریان با تاکید بر هوشیاری و آگاهی بخشی به محافل مذهبی از طریق روحانیون، هیئت‌های مذهبی و مداحان،‌ خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی ما به‌عنوان مبلغان و منادیان اسلام ناب معرفی اسلام معتدل به جهان است و وجود هیئت‌های مذهبی و برگزاری محافل در مناسبت‌های دهه ولایت و به‌ویژه محرم بهترین فرصت برای تحقق این امر است.

وی بیان ‌داشت: جلوگیری از آسیب‌ها و معرفی اسلام معتدل برخواسته از اسلام ناب علوی و اهل بیتی (ع) بهانه را از دشمنان اسلام و تکفیری‌ها می‌گیرد و هر کس به دنبال افراطی‌گری باشد در واقع به داعش و تکفیری‌ها و حامیان آنها یعنی غرب، ‌آمریکا و اسراییل کمک کرده‌ است.

{jcomments off}