سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

برگزاری دعای عرفه در 120 بقعه متبرکه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری دعای عرفه در 120 بقعه متبرکه مازندران

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، با بیان اینکه عرفه روز بندگی، عبادت و راز و نیاز با پروردگار عالم و فرصتی غنیمت برای رسید به کمالات است، اظهار داشت: روز عرفه یکی از ایام پرفیض و برکت خداوند است.

مسئول فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران روز عرفه را یک فرصتی مناسب برای پاکسازی بشر از گناه دانست و بیان داشت: با برگزاری دعای عرفه انسان به درجات بالای بندگی در نزد پروردگارش می‌رسد.

حیدری با بیان اینکه دعای عرفه از مشهورترین دعاها است، اظهار داشت: دعای عرفه شامل مضامین عارفانه‎ای چون شناخت پروردگار و تضرع به درگاه لایزال الهی می‎‏شود.

وی خاطرنشان کرد: در دین اسلام خداوند برخی روزها را مشخص و زمینه و بستر فعالیت و اجابت دعا را در آن‌ها فراهم کرده است.

مسئول فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف مازندران با بیان اینکه روز عرفه روز میهمانی خدا است، افزود: مسئولان برگزاری دعای عرفه در هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن دعای عرفه در استان مازندران تلاش کنند.

حیدری تصریح: روز عرفه یک فرصت برای پاکسازی قلب و جان انسان به شمار می‌آید و امیدوارم تا همگی مورد عفو و مغفرت خداوند متعال واقع شویم.

وی با تاکید بر حضور جوانان و نوجوانان در مراسم دعای روز عرفه گفت: جوانان با الهام از دعای عرفه، درس خودشناسی و خودباوری بیاموزند.

مسئول فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران از برگزاری دعای عرفه در بیش از 120 امامزاده و بقعه متبرکه استان مازندران خبر داد و افزود: قرائت دعای پرفیض عرفه با حضور هزاران نفر از مردم مومن و ولایت مدار این استان در مساجد و اماکن زیارتی برگزار می‌شود.

حیدری با بیان اینکه مقدمات برگزاری دعای عرفه در امام‌زادگان و بقاع متبرکه استان مازندران فراهم شد، اظهار داشت: در این مراسم‌ها بسته‌های فرهنگی در زمینه ارزش بالای دعای عرفه بین شرکت‌کنندگان پخش می‌شود.