سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری جشن کوثر برای مددجویان کمیته امداد بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشن کوثر برای مددجویان کمیته امداد بابل

سید حسین سلیمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل ضمن تبریک میلاد فرخنده دخت نبی اکرم (ع)، روز زن و همچنین ولادت امام (ره) اظهار داشت: با حضور مسئولان و ائمه جمعه جشن کوثر با حضور 120 نفر از مددجویان خانم در سالن اجتماعات شهید محلاتی روستای بندپی شرقی بابل برگزار می شود.

وی به هدف از برگزاری این همایش اشاره کرد و افزود: هدف از برگزاری این همایش معرفی بانوی دو عالم مادر امامت و همسر ولایت به عنوان الگویی نمونه برای زنان جامعه است.

این مسئول اذعان داشت: ترویج سبک زندگی اسلامی برمبنای آموزه‌های دینی و بر اساس زندگی فاطمه (س) از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

مدیر کمیته امداد بابل از تجلیل زنان مبتکر و خلاق دراین همایش خبر داد و گفت: در این همایش زنان مبتکر و خلاق در زندگی در حوزه فرهنگی، خوداشتغالی، تربیت فرزندان دینی و موفقیت تحصیلی تجلیل شده تا منش آنها الگویی برای دیگر زنان جامعه باشد.

سلیمانیان به مهم‌ترین برنامه آتی حوزه فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاری کانون اوقات فراغت برای دانش‌آموزان و دانشجویان در حوزه فرهنگی، تربیتی، مهارت زندگی، فنی‍و حرفه‌ای، هنری، ورزشی و برگزاری اردو به داخل و خارج استان از مهم‌ترین برنامه آینده این اداره است.

این مسئول همچنین از برگزاری یک‌هزار و 35 کلاس آموزش گروهی برای خانواده‌های مددجو، 12 جلسه مشاوره چهره به چهره، 40 طرح فلاح،250 کلاس مشاوره برای همسران جوان، 140 کلاس توجیهی برای جوانان در آستانه ازدواج خبر داد.

مدیر کمیته امداد بابل با اشاره به اینکه 400 دانش‌آموز مددجو به مراکز حرفه‌آموزی با هماهنگی گروه خود اشتغالی معرفی شدند، تصریح کرد: مشاوره برای دانش‌آموزان و دانشجویانی که دچار افت تحصیلی شده و ارائه تکنیک‌های تخصصی برای این افراد، برگزاری 130 کلاس آموزشی برای دختران جوان و معرفی 500 دانش‌آموز مددجو به طرح فراغت از دیگر برنامه‌های این اداره است.

وی افزود: یک‌هزار و 435 دانش‌آموز و 337 دانشجو مددجوی این مرکز بوده که تمام  هزینه تحصیلی آنها از سوی اداره پرداخت می‌شود.