رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری جشنواره نقاشی خیابانی با موضوع رهایی پرندگان در فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره نقاشی خیابانی با موضوع رهایی پرندگان در فریدونکنار

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت: جشنواره نقاشی خیابانی با مشارکت آموزش و پرورش فریدونکنار و اداره محیط زیست برگزار شده است.

برگزاری جشنواره نقاشی خیابانی با موضوع رهایی پرندگان در فریدونکنار

سیدعظیم اسماعیل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: جشنواره نقاشی خیابانی با موضوع صید و صیادی و رهایی پرندگان با حضور 70 دانش‌آموز فریدونکناری برگزار شد.

وی با اشاره به مهاجرت هر ساله پرندگان به منطقه فریدونکنار، افزود: باید در رابطه با نحوه برخورد با این پرندگان مهاجر که میهمان مردم منطقه در فصل زمستان هستند، فرهنگ‌سازی مناسب صورت پذیرد.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار ادامه داد: این فرهنگ‌سازی باید در نسل جوان و نوجوان به وجود بیاید تا نهادینه و ماندگار شود.

وی بیان کرد: به همین منظور با همکاری اداره‌کل محیط زیست مازندران، اداره محیط زیست بابلسر و آموزش و پرورش فریدونکنار، مسابقه نقاشی خیابانی را با حضور 70 دانش‌آموز دختر از مقاطع مختلف تحصیلی برگزار شده است.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اصل پنجاهم قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست را یک وظیفه عمومی دانست و تصریح کرد: با توجه به بضاعت آموزش و پرورش و در راستای اشاعه فرهنگ زیست‌محیطی، چنین برنامه‌هایی را در دستور کار خود داریم.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت: این اولین مرحله از این جشنواره بوده و اجرای جشنواره نقاشی خیابانی در چند مرحله دیگر نیز با مشارکت دیگر دانش‌آموزان در فریدونکنار برگزار می‌شود.