سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره ملی فیلم وارش و شعر علوی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره ملی فیلم وارش و شعر علوی در مازندران

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی پیش ازظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: برگزاری جشنواره فیلم وارش در سطح ملی از جمله برنامه های شاخص استان در سالجاری است که در روزهای 16 تا 18 دیماه در استان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: درمرحله قبل،762 فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 132 فیلم منتخب و 27 فیلم برگزیده شدند.

وی با بیان اینکه این جشنواره در سطح ملی برگزار می شود، عنوان کرد: برگزاری آن در سطح فراملی در سالهای آتی، امری بعید نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه جشنواره شعر علوی سال قبل در استان اجرا نشد، گفت: برای برگزاری جشنواره در سالجاری برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام ابراهیمی یادآور شد: جشنواره امام رضا (ع)، جشنواره تئاتر ترنج که سال قبل برگزار نشد، نمایشگاه بزرگ کتاب و ... از دیگر برنامه هایی است که امسال برگزار می شود.

وی شمار کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان را 930 کانون بیان کرد و گفت: فعالیت های زیادی در این کانونهای فرهنگی برگزار می شود و توسعه این برنامه ها از جمله اقدامات است.

وی همچنین شمار موسسات وانجمن های وابسته به فرهنگ و ارشاد استان را سه هزار مورد بیان کرد و گفت: بهره گیری از ظرفیتهای این موسسات از دیگر مواردی است که باید برای آن برنامه ریزی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به شعار سالجاری و نقش محوری فرهنگ بیان کرد: فرهنگ می تواند بستر ساز مناسبی در سطح ملی برای ما باشد و اقتصاد هیچگاه نمی تواند پایه اصلی جامعه باشدو فرهنگ به اقتصاد، سیاست و ... جهت دهی می کند.

وی با عنوان اینکه جلسات مختلفی برای عملیاتی کردن شعار سالجاری برگزار شده است، بیان داشت: در این حوزه برنامه های مختلفی تعریف شده است و تلاش هستیم تا نظام برنامه ریزی توسعه را طراحی کنیم.

وی تصریح کرد: باید رخنه های فرهنگی را شناسایی و چالش ها، مشکلات را احصا کنیم و بر این اساس اطلس فرهنگی، بانک اطلاعاتی تحت عنوان مهندسی فرهنگی را اجرایی کنیم.