جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره مسابقات استانی هنرهای نمایشی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره مسابقات استانی هنرهای نمایشی

سی و چهارمین جشنواره مسابقات استانی هنرهای نمایشی به‌میزبانی بابل در سالن آمفی‌تئاتر کانون امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد.

برگزاری جشنواره مسابقات استانی هنرهای نمایشی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، سی و چهارمین جشنواره مسابقات استانی هنرهای نمایشی به‌مدت دو روز در دو گروه دختران و پسران در سالن آمفی‌تئاتر کانون امام خمینی (ره) بابل برگزار شد.

کارشناس مسئول فرهنگی هنری اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران در حاشیه این جشنواره در گفت‌وگو با فارس، گفت: جشنواره‌ای که شاهد آن هستیم، برگزاری مرحله استانی مسابقات تئاتر دانش‌آموزان در رشته تئاتر زنده و عروسکی است.

عزیزالله مولایی با بیان اینکه گروه‌های شرکت‌کننده دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم هستند، اظهار کرد: این جشنواره سی و چهارمین دوره مسابقات دانش‌آموزی است که به میزبانی شهرستان بابل برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه 23 گروه در قالب دختران و پسران دانش‌آموز در این مسابقات شرکت کردند، بیان کرد: در هر یک از دوره‌های تحصیلی نمایش‌های گروه‌های اول، دوم و سوم را انتخاب و به استان معرفی می‌کنیم و منتخبان به‌عنوان نمایندگان به جشنواره کشوری معرفی می‌شوند.

مولایی با اشاره به اهداف این جشنواره، خاطرنشان کرد: در روزگاری که زندگی در فضای مجازی جایگزین شده است و بسیاری از اهداف تربیتی از طریق سخنرانی و روش‌های مستقیم پاسخگو نیست طبیعتاً قالب تئاتر قالب بسیار زنده، جذاب و گیرا برای انتقال مفاهیم تربیتی به دانش‌آموزان است.

کارشناس مسئول فرهنگی هنری اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران آموزش مهارت‌های زندگی، آموزش مبانی دینی، ملی و فرهنگی را برای دانش‌آموزان با اجرای تئاتر بسیار جذاب و تأثیرگذار دانست و افزود: موضوعات این جشنواره بر پایه پنج محور آموزه‌های دینی، ملی، مذهبی، سیاسی و اجتماعی است.

مربی تئاتر مدرسه راهنمایی شاهد ساری نیز در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه نمایشی که امروز به اجرا گذاشتیم درباره شهدای غواص بود و شهدای غواص از مظلوم‌ترین شهدای دوران دفاع مقدس بودند، اظهار کرد: تلاش کردیم در این نمایش گوشه‌ای از حماسه‌ای که این شهدای گرانقدر به نمایش گذاشتند را اجرا کرده و آرمان‌های آنها را برای نسل جدید بازگو کنیم.

سامره دژآگاه با اشاره به اینکه برگزاری چنین نمایش‌هایی برای کودکان و نوجوانان سبب آشنایی آنها با محتوای ایثار و شهادت می‌شود، گفت: در عصری که بسیاری از روش‌های مستقیم کارایی ندارد، روش نمایش روش مناسبی برای انتقال ارزش‌ها است.