سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره طبیعت در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره طبیعت در نوشهر

شهردار نوشهر از برگزاری جشنواره طبیعت در این شهر خبر داد و گفت: این جشنواره در راستای شناساندن بیشتر ظرفیت‌های طبیعی و بالقوه شهرستان نوشهر در حوزه طبیعت و اکوتوریسم در قاب تصویر انجام می‌شود.

برگزاری جشنواره طبیعت در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، فرهاد بنی‌شیخ‌الاسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری جشنواره طبیعت گفت: این جشنواره در راستای شناساندن بیشتر ظرفیت‌های طبیعی و بالقوه شهرستان نوشهر در حوزه طبیعت و اکوتوریسم در قاب تصویر انجام می‌شود و تمامی گروه‌های سنی می‌توانند آثار عکاسی خود را به دبیرخانه این جشنواره در شهرداری نوشهر ارسال کنند.

شهردار نوشهر مهلت ارسال آثار را پنج‌شنبه دهم دی‌‌ماه امسال عنوان و انتخاب و داوری عکس‌ها را 15 دی‌‌ماه خواند و افزود: پس از برگزیده شدن عکس‌ها نمایشگاهی نوزدهم دی‌‌ماه برپا شده و مراسم اهدای جوایز نیز روز سیزدهم بهمن سال‌جاری برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: آثار عکاسی برگزیده ‌شده از سوی هیئت داوران، در آینده به‌صورت کتابچه‌ای مصور گردشگری طبیعت نوشهر چاپ و در اختیار مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد.

شیخ‌الاسلامی با بیان اینکه گواهی حضور به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه ‌یابد، اهدا می‌شود، اظهار کرد: برای هر عکس 500 هزار ریال به‌عنوان حق تألیف به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه یافته است، پرداخت می‌شود و نیز برگزارکننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته‌شده را در نشریات، مطبوعات و رسانه‌های اینترنتی، در ارتباط با این جشنواره با ذکر نام عکاس را داشته و به نمایش در آوردن آنها در سایر مکان‌ها را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

وی گفت: هیئت داوران متشکل از سه کار‌شناس و هنرمند هستند و جوایز به برگزیدگان به ترتیب شامل نفر اول دیپلم افتخار و 20 میلیون ریال، نفر دوم دیپلم افتخار و 15 میلیون ریال و نفر سوم دیپلم افتخار و 10 میلیون اهدا می‌شود.

شهردار نوشهر در ادامه اظهار کرد: برای کنترل و ترددهای هدفمند خودروهای شهرداری نوشهر و همچنین جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، دستگاه GPS بر روی خودروهای شهرداری نصب می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر دستگاه GPS بر روی کامیون‌های شهرداری نوشهر نصب شده و در آینده نزدیک هم به خودروهای نیمه‌سنگین و سبک تعمیم می‌یابد.